KIZILTEPE´DE GERGİNLİK SÜRÜYOR

GÜNDEM
24-05-2016 00:22
Google News

Mardin´in Kızıltepe ilçesinde HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ´ın katılımıyla yapılması planlanan ancak Demirtaş´ın başka bir programı nedeniyle son anda katılmaktan vazgeçtiği miting öncesinde çıkan gerginlik sürüyor. Beledi

KIZILTEPE´DE GERGİNLİK SÜRÜYOR

Mardin´in Kızıltepe ilçesinde HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ´ın katılımıyla yapılması planlanan ancak Demirtaş´ın başka bir programı nedeniyle son anda katılmaktan vazgeçtiği miting öncesinde çıkan gerginlik sürüyor. Belediye binasını abluka altına alan polis, içeriye girenleri kimlik kontrolünden geçiriyor. 
Kızıltepe´de HDP, DBP ve KJA tarafından bugün HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ´ın katılımıyla yapılması planlanan ancak Demirtaş´ın başka bir programı nedeniyle katılmaktan vazgeçtiği miting öncesinde olaylar çıkmıştı. Mitinge katılan bir grubun belediye önünde bulunan göndere KJA flaması asıp, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atması üzerine polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulunmuştu. Bunun üzerine miting alanında toplananların çoğu ara sokaklara kaçmış, çok sayıda kişi de belediye binasına sığınmıştı. Polis, müdahalenin ardından belediye binasını abluka altına aldı. İçeriden çıkanları kimlik kontrolünden geçiren polis, slogan atanları tespit ederek gözaltına alıyor.