Kızıltepe İlçesinde Hizmet Atağı

GÜNDEM
29-06-2018 08:06
Google News

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ?İlçe merkezinde ne varsa, mahallelerimiz de o olacak?

Kızıltepe İlçesinde Hizmet Atağı

     Haber: Mehmet Çelik

   Mardin´in Kızıltepe İlçe Belediyesi, Merkez ve Mahallelerde hizmet seferberliği başlattı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, bir yıl içinde 120 km beton olmak üzere 250 km asfalt çalışması ve 300 bin metrekarelik parke döşediklerini söyledi.

    Mardin´in en büyük ilçesi 250 bin nüfuslu Kızıltepe İlçesinde, kayyum belediyesi, ilçe merkezi ve mahallere hizmet seferberliği başlattı. İlçe Kaymakamı ve Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, mahallelerde kısa sürede büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi.

          Hedef bin km Asfalt

     İlçeye bağlı mahallere dönük yol asfaltlama çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Odabaş, ?120 km beton asfalt olmak üzere 250 km´lik asfaltlama çalışmamız oldu. Hedeflenen ve programlanan  bin kilometrelik hedefimize kısa sürede ulaşacağız. Biz kamu görevlisiyiz, bize verilen hizmet görevini vatandaşlarımız arasında ayırım yapmadan en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz? dedi.

 300 Bin Metrekare Parke, 100 Taziye evi

          İlçeye bağlı mahalleler arasında ayırım yapmadan, hizmetlerini sürdürdük belirten Kaymakam ve  Belediye Başkan Vekili Odabaş ? Bizim hizmet anlayışımız mahallelerimiz arasında ayırım yapmadan, ilçe merkezindeki mahallelerde ne var ise, köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarına da  aynı hizmetleri götürmektir. Bu güne kadar 300 bin metrekarelik parke döşedik, ihtiyaç duyulan mahallelere parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 40, ilçe belediyesi 60 olmak üzere 100 taziye evi yapımın gerçekleştirdik. Sosyal yaşamı kolaylaştırmak ve çocuklara oyun alanları yaratmak için 100  mahallemize oyun parkları kurduk.? Şeklinde konuştu.

     Mesai Mefhumu yok

           Gecelerini gündüzlerine kattıklarını kaydeden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Odabaş, hizmet denetimlerini ve vatandaşlarla buluşma ziyaretlerinim  aralıksız sürdürdüklerini bildirdi .Odabaş ?Her Cuma namazını bir mahallemizde vatandaşlarımızla kılıyoruz. Vatandaşlarımızın hizmet taleplerini dinliyor, yerinde eksiklikleri, tespit edip gidermeye çalışıyoruz. Hizmette gecemizi gündüzümüze katıyoruz. 3 gün çocuğumu göremediğim günler oluyor.   Yapılan hizmetleri, vatandaşın memnuniyetin gördükçe daha çok çalışmak ve hizmet vermek istiyoruz.? Dedi

            Siyaset üstü hizmet

         Kamu görevlisi olarak, kayyum belediye başkanlığı görevin yürütürken, siyaset üstü bir hizmet ve vatandaşla kaynaşma anlayışında olduklarını söyleyen Odabaş ?Bizim mülki idare amiri ve hizmet görevlisiyiz. Bize verilen belediye başkanlığı vekalet görevini yürütürken, hizmet anlayışımız değişmez.  Mahallelerimiz hizmet götürürken, hangi siyasi görüşe sahip olduğuna bakmıyoruz. Devlet- vatandaş bağları ve hizmet anlayışı her zaman ön plandadır. Devlet vatandaşını kucaklarken siyasi görüşünü sormaz. Vatandaşın da devlete karşı sorumluluğunun bilincine varması, vatandaşlık görevidir elbette.? Şeklinde sözlerini sürdürdü.