Mardin Çimento´dan İSG Seferberliği

SAĞLIK
03-04-2019 20:37
Google News

Mardin Çimento Genel Müdürü İhsan Erçin´den iş sağlığı ve güvenliği seferberliği

Mardin Çimento´dan İSG Seferberliği

      Haber:mehmet Çelik

      Mardin Çimento Genel Müdürlüğünce başlatılan, ?Ayın İSG Elemanı? olarak seçtikleri çalışanının çocuklarının okuduğu sınıflara eş zamanlı  ziyaretler düzenlenerek, öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği önemi anlatılıyor.

        Mart ayında Ayın İSG Elemanı olarak seçilen Makine Bakım Ustası Bedrettin Tunç´un 3 çocuğunun bulunduğu sınıflara giderek öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilgi veren Mardin Çimento Yöneticilerine şirket Genel Müdürü İhsan Erçin başkanlık etti. Çocuklara yaşlarına uygun bir anlatımla hazırlanmış İSG kitabı hediye eden Erçin, tüm çocukların birer İSG tehlike avcısı olarak, yakınlarına İSG konularında bilgi vermesini ve sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda uyarmalarını istedi. Pasta kesilerek kutlanan organizasyon çocukların tümü tarafından ilgiyle takip edildi.

      Organizasyona destek veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile okul müdür ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür eden Erçin, çocuk yaşta İSG bilincinin aşılanmasının ileride yaşanması muhtemel birçok olumsuzluğun önüne geçeceğine vurgu yaptı.