USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Mardin'de 15 Temmuz Unutulmadı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin bozguna uğratılmasının 5.seneyi devriyesinde darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitleri anmak için Mardin’de binlerce vatandaş ellerinde ay yıldızlı bayraklarla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’na akın etti. Milli Birlik Gününde toplanan vatandaşlara Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri kazanlarla etli bulgur ikram etti

Mardin'de 15 Temmuz Unutulmadı
16-07-2021 19:58
17-07-2021 06:47
Google News

        Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin bozguna uğratılmasının 5.seneyi devriyesinde darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitleri anmak için Mardin’de binlerce vatandaş ellerinde ay yıldızlı bayraklarla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’na akın etti.

Saygı duruşu, İstiklal Marş okunması Kur-an’ı Kerim Tilaveti ve şehitler için okunan dua ile başlayan etkinlikte konuşan Vali Mahmut Demirtaş, 15 Temmuz’un milletin milli ve manevi değerlerine, namahremine el uzatanlara en yüksek tondan verilen kutlu bir cevap olduğunu söyledi.
15 Temmuz ruhunun yüzyıl önce yedi düvele haddini bildiren Çanakkale ruhuyla özdeş bir ruh olduğu dile getiren Vali Demirtaş, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü. Öncelikle o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şahadeti göze alarak hainlere karşı mücadele eden kahraman gazilerimize, minnet duygularımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin dışında, ellerine bayraklarını alarak yollara çıkan, meydanları dolduran vatan sevdalılarına, şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz, her şeyden önce tarihin tanık olduğu eşi benzeri olmayan bir millet destanıdır. Tarihinde pek çok destan bulunan milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla o gece ülkemizin sokaklarını, caddelerini, meydanlarını doldurdu. Göğsünü kurşunlara, tanklara, uçaklardan ve helikopterlerden atılan bombalara siper ederek, yazdığı destanlara bir yenisini daha ekledi. Bizlerde bugün Mardin’den birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi; Kur’an tilavetleriyle, salalarla, şiirlerle, kahramanlık türküleriyle tıpkı beş yıl önce olduğu gibi tüm dünyaya bir kez daha göstereceğiz. 15 Temmuz’u unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı, yedi düvele bir kez daha haykıracağız.” dedi.

                        Etli Bulgur Dağıtıldı

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan, OSB yönetimi ve sanayicilerin desteği ile hazırlanan kazanlar dolusu etli bulgur, milli birlik gününe katılana vatandaşlara dağıtıldı.

ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ