Mardin´ de 5 Bin Kişiye Aşure İkramı

GÜNDEM
23-10-2015 19:06
Google News

Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Ulu Camide Cuma namazı sonrasında 5 bin kişiye aşure verildi.

Mardin´ de 5 Bin Kişiye Aşure İkramı
           Haber: Mehmet Çelik        

           Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi faaliyeti olarak her yıl yapılan Aşure etkinliği bu yılda devam ettirildi. Ulu cami´de Cuma namazı sonrasında 5 bin dolayında vatandaşlara aşure ikram edildi.

            Hicri yıla göre, Muharrem ayının 10. gününde kutlanan Aşure Günü dolayısıyla,Mardin karayolları parkı, Mardin Ulu Cami, Şehidiye Camii ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Aşure etkinliğinde Gençlik Merkezi üyeleri tarafından Cuma namazı çıkışı    5 bin  dolayında vatandaşa aşure ikram edildi. 4 farklı yerde düzenlenen aşure etkinliğine ilginin yoğunluğu dikkat çekti. Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Adalet Komisyonu Başkanı Bülent Koç, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Vali Yardımcıları Aziz Onur Aydın, Bahattin Çelik,Mardin Müftüsü Ali Dursun Coşkun  ve Gençlik Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin vatandaşlara aşure ikram ettiler.

           İl Müdürü Hadi ÇOMAKTEKİN "Muharrem ayında gençlerin paylaşma ve yardımlaşma ruhuna katkı sağlamak ve gençlere kültürel değerlerini hatırlatmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Muharrem ayı dolayısıyla her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliği için bir araya geldik katılan herkese teşekkür ederim.? Dedi.