Mardin'de bu kadarına pes dedirten olay!

YAŞAM
10-06-2021 13:23   Güncelleme : 10-06-2021 13:40
Google News

Mardin’de şehir içmesuyundan kaçak hat çekip tarla sulamasında kullandılar. MARSU önce ceza kesti sonra savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Mardin'de  bu kadarına pes dedirten olay!

           Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşın  içme suyundan kaçak hat çekerek  tarlasını sulayanlara para cezası kesildi ve haklarında suç duyurunda bulunuldu.

         Mardin Şehir İçme  suyu Beyazsu ana isale hattından kaçak kullanan şahıslara mayıs ayında toplamda 756.000 lira tutarında cezai işlem uygularken adli sürecin de devam ettiği belirtildi.

       Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde vatandaşın  içme suyunu, kaçak kullanımının önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışmalarını yürütüyor. 

      MARSU Kaçak Araştırma ve Denetleme Servisi’ne bağlı ekipler,  Kızıltepe ilçesi, Dereyanı Mahallesi ile Alınlı Mahallesinde tarla sulamasında kullanılmak üzere, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerini besleyen içmesuyu ana isale hattından kaçak hat çekildiğini tespit etti. Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde oturan vatandaşların içme suyunu, kaçak olarak  tarla sulamasında kullanan şahıslara yönelik 756 bin lira idari cezai işlem uygularken adli süreç başlatıldı. Ayrıca Türk Ceza Kanunu hükümleri gereğince işlem yapılırken Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunuldu.

             MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, kaçak su kullanımının vatandaşın en doğal hakkı olan suya erişimini engellediğini bu sebeple de Mardin’de kaçak su kullanımına geçit vermeyeceklerini söyledi. 

Altunkaynak, “MARSU olarak vatandaşımıza su sıkıntısı yaşatmamak için gece gündüz çalışarak kentimizde kaçak su kullanımına izin vermeyeceğiz.” dedi.