USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Mardin´de Doğalgaz Meş´alesi Yakıldı

Mardin´de ilk doğalgaz Kızıltepe İlçesinin Aşiti ve Artuklu İlçesinin İstasyon Mahallerine verildi.

Mardin´de  Doğalgaz Meş´alesi Yakıldı
06-01-2017 20:24
Google News

             Mardin´in Kızıltepe ilçesi Aşiti Mahallesine, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından doğalgaz verildi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman 2017 yılında  Artuklu İlçesinde Yenişehir, 13 Mart ve Nur Mahallelerine doğal gaz verileceği müjdesini verdi.

          Düzenlenen törene, Vali Mustafa Yaman ve Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kızıltepe İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaşı, Vali yardımcıları  Bahattin Çelik ve  Aziz Aydın  ile vatandaşlar katıldı.

          Vali Yaman, ?Yaklaşık 1,5 ay önce Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Erzincan´daki bir törende yaptığı konuşmada, artık Güneydoğu´daki illerimize doğalgaz geleceğini söylemişti. Bunun bir ayağı da Mardin´di. Mardin´imizdeki çalışmanın ilk ayağı olan Kızıltepe´deki Aşiti Mahallesi bugün doğalgaza kavuşuyor. 2017´nin eylül ayında da Artuklu ilçesinin Yenişehir Mahallesinde de bu hizmeti vermiş olacağız. Bu önemli yatırımı ilimize kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, enerji bakanımıza ve büyükşehrimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum? dedi.

          Akmercan Mardin Doğal Gaz Genel Müdürü Yunus  Kesgin, Aşiti ve İstasyon Mahallelerinde Doğalgaz Abonelik işlemlerini tamamlayan vatandaşlara doğal gaz verileceğini söyledi. Kesgin ? 2017 yılında, Artuklu İlçesi Yenişehir13 Mart ve Nur Mahallelerine 8 milyon tutarında 70  km yeni doğal gaz yatırımı planlanmıştır. 15 bin konut, okul ve kamu binalarına doğal gaz ulaştıracağız. Şirketimiz Kızıltepe ve Artuklu İlçeleri için 40 milyon dolarlık yatırım yapacaktır. Doğal gazın Mardin ekonomisine istihdamına önemli katkıları olacaktır. Doğal gaz iç tesisat dönüşümlerinde oluşacak ticari hacmin 60 milyon dolar mertebesinde olacağı değerlendiriliyor? şeklinde konuştu.

           Konuşmaların ardından n doğalgaz meşalesi yakıldı. 


KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ