USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Mardin’de dostlar buluşması

Mardin sevdalısı Nesrin Aykaç ve Eşi Hikmet Aykaç dostları ile buluştu, özlem giderdi

Mardin’de dostlar buluşması
30-10-2022 17:24
30-10-2022 17:26
MARDİN
Google News

Mardin Söz Gazetesi yazarı, bilim insanı, Mardin sevdalısı  Nesrin Aykaç uzun bir aradan sonra eşi Hikmet Aykaç ile memleketi olan Mardin’e geldi. Akrabalarından önce arkadaşları ile bir pastanede buluştu, Mardin’i konuştu ve özlem giderdi.

    Eğitimci, araştırmacı, çevirmen ve yazar Nesrin Aykaç yıllar önce öğretmen olarak görev yaptığı memleketi  Mardin’e geldi. Öğrencileri ve arkadaşlarıyla bir pastanede buluştu, geçmişten bugüne Mardin’i konuştu, anılarını tazeledi ardından da   akrabalarıyla buluştu. Mardin’in tarihi dokusunun az da olsa bozulduğuna dikkat çeken Nesrin Aykaç “Kültürel deformasyon dikkatimi çekti. Restorasyonlar, sokak ıslah çalışmaları, eski Çarşıların düzenlemesi ilk bakışta dikkat çekiyor. Medrese ve abbaralardaki  restorasyon çok kötü yapılmış. Beyaz çimento ile sıvama yapılmış. Dostlarımla, arkadaşlarımla buluşmaktan son derece memnuniyet duydum. Daha sık aralıklarla geleceğim. Özlem giderdim.” Dedi

      Nesrin Aykaç ve eşi Hikmet Aykaç’ı dostları; Duayen Gazeteci Semih Hocaoğlu, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, İbrahim Çakar, Selim Parlakoğlu, Selim Gökçen ve Şilan Çelebioğlu karşıladı.

 

 

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ