Mardin'de, Filistin şehitleri için gıyabi namaz kılındı

GÜNDEM
15-05-2021 06:44   Güncelleme : 15-05-2021 06:48
Google News

Mardin’de Cuma Namazından sonra cemaat Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda bir araya gelerek şehit edilen Filistinliler için gıyabi namaz kıldı.

Mardin'de, Filistin şehitleri için  gıyabi  namaz kılındı

              Şakir Nuhoğlu Camiinde namaz kılan cemaat, cami avlusunda bir araya gelerek, Mescid-i Aksa’da  şehit düşen Filistinliler için gıyabi Namaz kılındı      Mardin Müftüsü Ali Hayri Çelik Filistin Halkı için dua okudu, İsrail’e beddualar yapıldı.

Gıyabi namazda hazır bulunan Ak parti il Başkanı Faruk Kılıç ve bazı siyasi parti il başkanları ellerini havaya kaldırarak “İsrail’in yaptığı bu katliamları lanetleyerek protesto ettiler. Filistin’de dua ettiler.

         Müftü yaptığı dualarına ardından, olayın Filistin meselesi olmadığını, İslamiyet’in  meselesi olduğu vurgusunu yaparak şöyle seslendi”

İsrail’in bu yaptığı insanlık dışı ve katliamda mesele bir Filistin Meselesi değildir.Bu mesele İslamiyet’in meselesidir.Bütün Ortadoğu  ülkelerinin, İslamiyet sahip çıkılması gerekir, Dünyada sadece Türkiye konuşuyor. Burada tüm Arap ülkelerine sesleniyoruz. ”Sizler de sesinizi çıkartın, İslamiyet’e sahip çıkınız”