Mardin´de teröre tepki yürüyüşü

GÜNDEM
11-12-2016 16:55
Google News

Dev Türk bayrağıyla yürüyen vatandaşlar, teröre tepki gösterdi

Mardin´de teröre tepki yürüyüşü

Mardin´de dev Türk bayrağıyla yürüyen vatandaşlar, İstanbul´daki terör saldırılarını kınayarak, terör örgütlerine tepki gösterdi. Vatandaşlar, daha sonra, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. 
Türk Eğitim-Sen Mardin Şubesi´nce, İstanbul´da 30´u polis, 38 kişinin şehit olduğu terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Bu çerçevede, şube binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi, dev Türk bayrağı taşıyarak, Karayolları Parkı´na kadar yürüdü. Grup, daha sonra burada, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. 
Türk Eğitim-Sen Mardin Şube Başkanı Bahattin Biçer, ?Bugün burada İstanbul´da yaşanan kalleş terör saldırısına tepkimizi göstermek için toplanmış bulunuyoruz. Birlikte yaşama irademizi, kardeşliğimizi ve barışı hedef alan İstanbul´daki hain saldırı hepimizi derinden yaralamıştır. Hainlere buradan sesleniyorum, hainsiniz, kinimiz her zaman diri kalacaktır. Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden emniyet mensupları ve vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz Türk milletine başsağlığı diliyoruz? dedi.