Mardin´de Yardıma Muhtaç Ailelere 6 milyon liralık Yardım

GÜNDEM
21-06-2017 00:42
Google News

Mardin valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman il genelinde muhtaç ailelere 6 milyon lira değerinde gıda ve ihtiyaç maddeleri dağıtıldığını söyledi.

Mardin´de Yardıma Muhtaç Ailelere 6 milyon liralık Yardım

 Haber:Mehmet Çelik

 Mardin´ de Ramazan dolayısıyla Valilik ve Büyükşehir Belediye  ekipleri mahallelerde yardıma muhtaç ailelere  gıda ve ihtiyaç yardımı yapmak için seferber oldu. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile eşi Avukat Gülseren Yaman ve birim amirlerinin gözetiminde  yardıma muhtaç ailelere yardım paketleri ulaştırılıyor.

             Mahalle Muhtarları Belirledi.

        Mahalle Muhtarlarının bildirdikleri yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra ?Gönül Elçileri? grubunun tespit ettiği yardıma muhtaç kişi ve ailelere yardım paketleri veriliyor. Vali Mustafa Yaman, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe kaymakamları ve ilçe belediyelerinin yardıma muhtaç ailelere toplam 6 milyon liralık yardım yaptıklarını söyledi. Vali Yaman ? Mahalle muhtarlarının mahallelerinde tespit ettikleri dar gelirlilere, Gönül Elçileri ekibinin belirlediği yardıma muhtaç kişi ve ailelere, Valilik ve Belediyeye yardım talebinde bulunan kişi ve alilere karşı duyarlı davrandık. Hazırlanan yardım paketleri  vatandaşlarımızı rencide etmeden evlerine teslim ediyoruz. İl genelinde 6 milyon liralık gıda ve ihtiyaç yardımı yaptık? dedi.

              İftar Hayırseverlerden

        Her gün yaklaşık 3 bin kişiye iftar yemeği verildiğini ifade eden Vali Yaman, iftar yemeği sponsorluğunu hayırsever işadamlarının üstlendiğini, valilik, belediye ve kaymakamlıkların ise kuru gıda ve farklı ihtiyaç yardımı yaptıklarını söyledi. Vali Yaman ? İftarı yemek sponsorluğunu işadamlarımız üstlendi. Her gün bir işadamı ve hayırsever 3 bin kişiye iftar veriyor. Valilik, Belediye ve Kaymakamlıklar  vatandaşlara gıda paketleri yardımı yapıyoruz. Yardımları arkadaşlarımız genelde geceleri dağıtıyorlar. Yardımları yaparken vatandaşımızı rencide etmeden, kimsenin haberi olmadan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Belediyelerin paraları vatandaşa yardım ve hizmet olarak gidiyor. İftar yemeği sponsorluğunu üstlenen işadamlarına teşekkür ediyorum? Şeklinde konuştu.