Mardin Devlet Hastanesinde, COVİD-19 PCR Tanı Laboratuvarı hizmete girdi

GÜNDEM
02-05-2020 17:11
Google News

İl Sağlık Müdürü Yavuz ?Ekipler aynı gün içerisinde gelen tüm testleri tamamlayarak sonuca ulaşırken, aynı anda diğer test çalışmalarını da sürdürüyor?.

Mardin Devlet Hastanesinde, COVİD-19 PCR Tanı Laboratuvarı hizmete girdi

Mardin devlet hastanesinin PCR Laboratuvarı´nın Sağlık Bakanlığı tarafından 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren, Mardin ili Covid-19 PCR yetkili laboratuvarı olarak görevlendirildi. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, ?Mardin il ve ilçe hastanelerinden gelen örneklerin ildeki tek merkez olan laboratuvarda çalışıldığını  ve  Covid-19 PCR testleri Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan ve Türkiye´de üretilen kitlerle yapıldığını söyledi.

        İl sağlık Müdürü Uzm.Dr. saffet Yavuz ? Laboratuvarda sadece PCR testi yapılmamakta, birçok alanda da test yapılmaktadır. Aynı gün içerisinde gelen testleri yine aynı gün içerisinde hızlı bir şekilde sonuçlandırıyoruz. Şu anda Mardin ilinde tek yetkili Covid-19 laboratuvarı olarak çalışmaktayız. Şu anda  Mardin´de  Devlet Hastanemizin dışında  başka hiçbir yerde bu test yapılmamaktadır. Burada ekip halinde çalışmaktayız. Örnekler bize diğer özel hastanelerden, ilçelerden hep aynı saatte gelmektedir. Aynı gün içerisinde çalışılmaktadır ve aynı gün içerisinde sonuç verilmektedir.

Emeği geçen herkese ilimiz adına şükranlarımı bir borç bilirim. İlimize ve tüm sağlık camiamıza hayırlı olsun.? dedi.