USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EKONOMİ

Mardin OSB, ihracatta rekora gidiyor

Türkiye genelinde İhracatta Azalma olurken Mardin OSB ´de %11 lik artış kaydedildi.

Mardin OSB, ihracatta rekora gidiyor
05-08-2016 10:15
Google News

         Haber:Mehmet Çelik 

        Mardin Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti Vali Mustafa Yaman Başkanlığında MARDUY Un fabrikası sosyal tesislerinde  toplandı. Toplantıya  OSB Başkan Vekili ve MARSİAD Başkanı Nasır Duyan, Karabğao Şirketler Ceosu Şükrü Karabaoğa, A.Nasih Duyan, Mahmut Öner, Emrullah Azun, Aydın Kurtay, Veysi Duyan ve OSB Müdürü Abdullah Ensari katıldı.

          Vali Mustafa Yaman, daha önce OSB Müdürlüğü binasında yapılan müteşebbis heyet aylık değerlendirme toplantılarının her ay bir fabrikanın sosyal tesislerinde yapılmasını kararlaştırdıklarını, böylelikle OSB deki bütün fabrikaları yerinde görme ve inceleme imkanı bulduklarını söyledi. Vali Yaman ?Mardinli iş adamları hem il içinde hem de il dışında yaptıkları yatırımlarla kendilerinden olumlu yönde söz ettirdiklerini görüyoruz.  Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapacak alan kalmadı. 2.OSB´nin   ihaleye bir an önce çıkması için bakanlık düzeyinde görüşmelerimiz oldu. Yakın zaman içinde  2.OSB´de çalışmaların başlayacağını ve ihracatımızın iki katına çıkacağına inanıyorum. Müteşebbis heyet toplantılarını her ay bir fabrikanın sosyal tesislerinde yapmakla, sanayicimizin karşılaştığı sorunları bire bir dineleme  ve yerinde görmemizi sağlıyor. Organize Sanayi Bölgesindeki gelişmeleri ve yatırımları önemli ve anlamlı buluyorum. Bu günkü toplantımızda 4 firma kapasite arttırma talebinde bulundu? dedi

           Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, müteşebbis heyet aylık değerlendirme toplantılarında, yatırımların ve hizmetlerin değerlendirilmesi, eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi noktasında  önemli olduğunu söyledi.

           İhracatta Rakip Tanımıyoruz

           İhracatta  Türkiye´de  ilk altı ayda gerileme kaydedilirken, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde  geçen yılın ilk altı aylık verilerine göre %11 lik artış sağladıklarını ifade eden Duyan ? Mardin Organize Sanayi Bölgesinin en büyük özelliği, kriz dönemlerinde bile ihracat rekorları kırmasıdır. İhracatta geçen yılın ilk altı ayına göre %11 lik bir artış sağladık.? dedi.

 


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ