Mardin OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

EKONOMİ
10-02-2021 17:14
Google News

Vali Demirtaş Başkanlığında yapılan OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısında durum değerlendirmesi yapıldı.

Mardin OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı
Mardin 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Mahut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş’ın başkanlığında Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonundaki toplantıya, OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan Müteşebbis Heyeti Üyeleri katıldı.

Gündem maddelerinin tek tek masaya yatırıldığı toplantıda, Organize Sanayi Bölgesinin son durumu, istihdam konuları ve yeni yatırım talepleri görüşüldü.

Mardin’de üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik yatırımların sürdürüldüğünü belirten Vali Mahmut Demirtaş, pandemi sürecine rağmen Organize Sanayi Bölgesinde ihracatın artmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Yerli ve Yabancı yatırımcıların Mardin’e yönelik yoğun taleplerinin olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, “Mardin bulunduğu konum itibariyle yatırımcıların gözdesi olan bir şehir. Sanayicilerimiz koronavirüs salgınına rağmen üretimlerini aralıksız sürdürüyor. 2020 yılında un ihracatında birinci sırada yer alan Organize Sanayi Bölgemizin 2021 yılının da un ihracatını artırarak ilk sırada yer almaya devam edeceğine inanıyorum. İstihdam konusu bizim için önemli konuların başında geliyor. İlimizde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı her yatırımcıya desteğimiz sürecektir. Mardin’de işsizliği sorun olmaktan çıkarmak için yeni Sanayi Bölgelerin kurulmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir.” dedi.

Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan, Pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara rağmen, ihracatta bölgenin Gaziantepten sonra en iyi olduklarını söyledi. Duyan” OSB sanayicileri, krizleri fırsata dönüştürmeye alışkındır. Pandemi döneminde de ihracatta en iyiler arasındaki yerimizi koruduk. “ dedi.

Toplantı, Vali Demirtaş’ın sanayicilerin sorun ve taleplerinin dinlenmesinin ardından son buldu.