Mardin Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

GÜNDEM
08-01-2017 20:02
Google News

Mardin´de, Sarıkamış Harekatı´nın 102´nci yılı anma etkinlikleri kapsamında, ´Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü´ düzenlendi.

Mardin   Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Allahuekber Dağları´nda şehit olan 90 bin asker, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman´ın katılımıyla soğuk havaya rağmen yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşle anıldı.

Çocuğu, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla yüzlerce kişi, Sarıkamış Harekatı´nda şehit olan askerleri anmak için Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüsü´nde bir araya geldi. Dua ve tekbir getirilerek başlayan yürüyüş, Kredi Yurtlar Kurumu Erkek Öğrenci Yurdu´nda son buldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Yaman, Sarıkamış şehitlerinin Türkiye´nin 81 ilinde aynı saatte anıldığını söyledi.

Mardin´de, Sarıkamış şehitleri için her kesimden insanın bir araya geldiğini kaydeden Yaman, "Gördüğünüz gibi Mardin´imizde de üniversite kampüsünde öğrenci, esnaf ve vatandaşımızla birlikte yürüyüş yapıyoruz. Sarıkamış şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bundan dolayı geçmişimizle geleceğe güvenle bakan bir milletiz. İnşallah hep böyle olur." dedi.