Mardin’de Öğretmenler, iyiliği bulaştırıyor!

YAŞAM
05-05-2021 18:59   Güncelleme : 05-05-2021 19:03
Google News

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde görev yapan bir grup öğretmen “İyilik Bulaşıcıdır” ekibi kurdu, öğrencilere oyuncak velilere gıda yardımı yapmaya başladı.

Mardin’de  Öğretmenler, iyiliği bulaştırıyor!

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler sosyal medya üzerinden organize olarak “İyilik Bulaşıcıdır” ekibini oluşturdu. “İyilik Bulaşsın her yere, çocuklar gülsün yeter bize” sloganı ile yola çıkan ekip kısa sürede yardıma muhtaç öğrenci velisi ailelere yardım paketi, öğrencilere de oyuncak desteği vermeye başladı.

           İl Milli Eğitim Müdür Memet Polat, Pandemi döneminde, öğrencilerin yanında olan öğretmenlerin sosyal sorumluluk bilinci ile yardıma muhtaç ailelere yardım yapmalarını ve öğrencilere moral motivasyon içerikli faaliyetlerde bulunmalarını öğretmene yakışır bir davranış olarak değerlendirdiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Polat “ Öğretmenlerimiz münferit olarak başlattıkları yardımları, organize olarak kurdukları 9 kişilik “İyilik Bulaştırıcıdır” ekip ile vatandaşlarımıza gıda ve hijyen malzemesi yardım paketleri, öğrencilerimize de oyuncak hediye ediyor. Pandemi döneminde öğretmenlerimizin, öğrencilerinin yanında olduklarını hissettirmesi ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteği vermelerini öğretmene yakışır bir davranış olarak değerlendiriyor ve destekliyorum. Fedakar öğretmen arkadaşlarıma ve onlara destek veren duyarlı kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum ” Dedi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, “İyilik Bulaşıdır” öğretmen ekibinin, “Gezici Köy Öğretmeninden, gezici sinema” ve “Sandalyeni kap gel mısırlar bizden” projeleri ile köy okullarındaki öğrencilere sanatı sevdirmeye ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

       İlk etapta 200 gıda kolisini okul çevrelerinde tespit ettikleri ailelere veren öğretmenler, öğrencilere de oyuncak hediye ediyor. Grup yöneticisi Öğretmen Eyyüp Aba, “Uzaktan eğitim süresince okuldan uzak kalmış öğrencilerimize oyuncak hediye ederken, morallerini yüksek tutmaya ve yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Muhtaç ailelere de gıda yardımı yapıyoruz. Öğrencilerimizin yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve ailelerine yardım etmek bize huzur veriyor. ” şeklinde konuştu