Mardin’de su kesintisine vatandaş tepki gösterdi

YAŞAM
10-04-2021 12:55   Güncelleme : 10-04-2021 12:56
Google News

Mardin'de son günlerde artan su kesintileri vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

   Mardin’de su kesintisine vatandaş tepki gösterdi

Artuklu ilçesi olmak üzere Kızıltepe İlçesinde özellikle kenar mahallelerinde günlerdir su sıkıntısı yaşanırken, vatandaşlar su kesintilerinin nedeni ve suyun ne zaman verileceği konusunda yetkililerden açıklama bekliyor.

 İlçede bir haftadan beri devam eden su sıkıntısı yüzünden vatandaşlar su ihtiyacını karşılamak için para karşılığında tankerlerle su almak zorunda kalıyor. Hal böyle olunca vatandaş 2 defa su parası ödemek zorunda kaldı. Vatandaşlar vatandaşlar, ramazan ayı arifesinde yaşanan sıkıntıyla ilgili tepkilerini dile getirdiler.

1 haftadır su kesintisi yaşandığı için zor günler geçirdiklerini belirten vatandaşlar, su arızasını bir haftadan beri gideremiyorlar. Pandemi sürecinde Covit-19 salgının yeniden vaka artışı gösterdiği şu günlerde kişisel temizlik bir tarafa dursun içmek için su bulamıyoruz. Her gün apartmanda yaşayan vatandaşlar olarak tanker ile su alıyoruz. Bir taraftan Belediyeye iki defa su parası ödüyoruz. Bir taraftan da tankere su parası ödüyoruz. Bir su arızası bir haftada giderilemiyor mu? Bunun sebebi nedir. Yetkililer vatandaşa açıklama yapmak zorundadır. Biz paramız ile su sıkıntısı yaşıyoruz. Suyun tonu olmuş 8 lirayı geçmiş. Bölgede en pahalı suyu Mardin halkı tüketiyor. Her ay 100 ile 150 TL arasında fatura geliyor. Vatandaş olarak zaten ekonomik kriz içindeyiz. Ramazan ayına giriyoruz. Bir de bu sıkıntıları yaşıyoruz.” şeklinde tepkilerini gösterdiler