USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
SPOR

Mardinspor Fosfat'a Teslim

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Süleyman Bölünmez ile görüştü, Mardinspor Kırmızı-Lacivert renkleriyle Fosfat'a devir edilecek.

Mardinspor Fosfat'a Teslim
11-08-2020 10:44
Google News

Mardin Büyükşehir Başakspor Kulübünün yeni sahibi belli oldu. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ile yaptığı son görüşmenin ardından, Mardin Fosfat Spor adı ve Kırmızı –Lacivert renkleriyle yeni yönetimine kavuştu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardinspor için uzun süredir gerçekleştirdiği görüşme ve girişimler sonunda, takımı geleceğe taşıyacak Mazıdağı Fosfat Tesisleri Bünyesindeki bir firma ile prensipte anlaştıklarını söyledi. Mardinspor’un gerçek renklerine kavuşacağını, yönetimin Mardin Merkezde olacağını ve karşılaşmaların Mardin merkezde yapılacağını ifade etti. Demirtaş “ Mardinspor’a güçlü bir yönetim arayışımız oldu. Belediyenin bu şartlarda takıma sahip çıkma durumu yok. Spor kulüplerinin sivil inisiyatifler tarafından yönetilmesi ve organizasyonu daha anlamlıdır. Kulübün Fosfat tesisleri bünyesinde bir firmaya devri konusunda anlaşma sağlandı. Marinspor’un renk ve isim hassasiyetimizi şart olarak ortaya koyduk. Mardinspor gözetimimizde olacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Mardin Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ise, Vali Mahmut Demirtaş ile yaptığı görüşmenin ardında twiter hesabın şu açıklamayı yaptı “Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ile yaptığımız ziyaret ve istişareler neticesinde, Mardinspor Takımımızın eski renkleri olan Kırmızı-Lacivert olarak Mardin Fosfat adı altında faaliyetlerine devam etmesinin daha uygun olacağı kararına varılmıştır. Mardin’imiz hayırlı olsun”


KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ