Marma Group Hedef Büyüttü

EĞİTİM
23-09-2016 11:23
Google News

Marma Group Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İlhan: "Marma Makarna olarak 2017 yılında günlük 250 ton makarna üretim kapasitesine ulaşıp tüm Türkiye´ye en yüksek kalitede makarna sunmayı hedefliyoruz.?

Marma Group Hedef Büyüttü

Marma Group Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İlhan: "Marma Makarna olarak 2017 yılında günlük 250 ton makarna üretim kapasitesine ulaşıp tüm Türkiye´ye en yüksek kalitede makarna sunmayı hedefliyoruz.?  

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde yatırımlarını yoğunlaştıran Marma Group Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İlhan ? Makarna ve Un´da Dünya pazarında rekabet gücüne sahibiz?

Marma Group Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İlhan, Kızıltepe İlçesine bağlı Belli Köyünde tarım ile uğraşan bir ailenin ortak girişimi ile Mardin Organize Sanayi bölgesinde Un ardından da Makarna yatırımına girdiklerini söyledi.
Gıda Sanayiciliğine ilk adımını 2004 yılında attıklarını ifade eden Marma Group Yönetim Kurulu başkanı Faruk İlhan, çağın koşullarını ve gelişen teknolojiyi yerinde ve iyi kullanarak geliştiklerini belirtti. Faruk İlhan ? Gıda sanayiciliğine ilk adımını 2004 yılında atan Marma Group yönetimi 2010 yılında kurmuş olduğu bölgenin en modern fabrikasıyla günlük 300 ton un üretimi ile faaliyetine hız kazandırmış. Ortadoğu pazarında kaliteye olan inancı ve kararlılığıyla ciddi bir yere gelmiş, piyasa fiyatlarına doğrudan etki yapabilme gücüne sahip olmuştur. Marma un günlük ek 360 ton kapasiteye sahip ek tesisini de Aralık 2016 tarihinde faaliyete geçirmeyi planlamaktadır. Böylelikle günlük 660 ton un üretim kapasitesine sahip olmayı hedefledik. Marma un 2015 yılında yaklaşık 25 milyon $ ? lık un ihracatı yapmıştır. Marma Un ve Zülfikar Un markalarıyla geniş bir kitleye hitap etmektedir.? Dedi.
Makarna üretim ve kalitesinde iddiamız var
Marma Makarna Fabrikasını 2015 yılında faaliyete soktuklarını ve kısa sürede makarna pazarında söz sahibi olduklarını söyleyen Faruk İlhan ?Marma Makarna Fabrikasını gerek Irak gerekse iç pazarda gözlemlediğimiz açık ve ihtiyaç üzerine 2015 yılında faaliyete geçirdik. İhracat alt yapısının hazır olması sebebiyle kısa zamanda ihracatta ilerleme kat ettik.. Makarna sektörüne Marma Group olarak biraz da hevesle girdik. Marma Group yönetimi 2016 Ocak ayında Türkiye iç piyasasına girme kararı aldı.. Marma group Avrupa ve Türkiye iç pazarına Marima Makarna markasıyla müşterileriyle buluşurken, Ortadoğu ihracatında önemli bir konuma gelmiş ve kendi markası olan Zülfikar Makarna adıyla piyasaya giriş yapmıştır. Marima Makarna 6 aylık süre zarfında Güneydoğu ve Doğu Anadolu´nun yanı sıra Akdeniz bölgesi, İstanbul ve çevresi bölgelerinde bir çok noktada var olmayı başarmış. Günlük 100 ton makarna 250 ton irmik üretimine sahip .
Marma Makarna olarak 2017 yılında günlük 250 ton makarna üretim kapasitesine ulaşıp tüm Türkiye´ye en yüksek kalitede makarna sunmayı hedefliyoruz.? Şeklinde konuştu.
Rekabet gücüne sahibiz

"/resimler/2016-9/23/1128201318819.jpg"Gerek makine donanımı gerekse teknolojik gelişmeleri yakından takip edip yeniliklere açık olduklarını vurgulayana Faruk İlhan ? Marma Makarna pazardaki rekabetçi yüzüyle önceliğini insan sağlığını ön planda tutarak, pazardaki konumunu ilk 4 te olma hedefi doğrultusunda her türlü aksiyon gerçekleştirip kaliteden taviz vermeden tüketiciye ürünü tattırarak marka gücünü ve kalitesini ispatlama yolunda gerekli çalışmaları yapacağı yönünde ARGE çalışmalarımız devam etmektedir.
Marma group bütün tesislerinde son teknolojik makinalarla donatılmış, profesyonel ekibiyle el değmeden modern çağa uygun bir şekilde üretimini gerçekleştirmektedir. Kalite güvenlik sertifikalarına sahiptir.? Dedi.
Vizyon ve Misyonumuzu koruma kararlılığındayız
Firmanın vizyon ve misyonunu en üst düşeyde tutma ve koruma kararlılığında olduğunu sözlerine ekleyen Faruk İlhan ?Firmanın ana vizyonu kalite üzerine olması sebebiyle, üretimden son tüketiciye kadar olan çizginin her noktasını takip edip profesyonel AR-GE elemanlarıyla günden güne yenilik peşinde olmuştur. Marma Group ciddi reklam projeleriyle iç piyasaya Marima Makarna markasını tanıtmıştır. Marma Group Marima Makarna markasıyla Türkiye´nin her noktasında varlığını sürdürmekte ve emin adımlarla sektörde ilerlemektedir. Sektörden gelen olumlu görüşler bizi fazlasıyla onurlandırıyor. Bölgemiz insanına yaptığımız istihdam ve tüm milletimize sunduğumuz kaliteli ürün bize bu sektörde doğru yerde olduğumuzu göstermekte yetiyor.? Dedi.
Yüz kişiye istihdam
Beyaz yakalılar dışında Marma Group bünyesinde 100 kişiye istihdam sağladıklarını belirten İlhan, bereketli Mezopotamya topraklarından elde ettikleri dünyanın en kaliteli buğdayından ürettikleri Un ve Makarnanın, yüzde elli oranındaki kısmını Türkiye pazarında, geri kalan kısmını ise Irak, Afrika Ülkeleri ve Azerbaycan´a ihraç ettiklerini sözlerine ekledi.