MBB Gençlik Merkezi, Gençleri TYT-AYT Sınavlarına Hazırlıyor

EĞİTİM
03-11-2020 08:28
Google News

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, bünyesinde açmış olduğu ücretsiz kurslarla gençleri, TYT ve AYT sınavlarına hazırlıyor.

MBB Gençlik Merkezi, Gençleri TYT-AYT Sınavlarına Hazırlıyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında 8 ayrı branşta, Türkçe, tarih, coğrafya, matematik, felsefe, fizik, kimya ve biyoloji derslerinden kurslar vermekte. Eğitimler, TYT ve AYT sınavlarına uygun şekilde hazırlanarak öğrencilere dersler veriliyor.""

Gençlik Merkezi tarafından 12 Ekim’de başlatılan kurslar, 26 Haziran 2021 tarihinde son bulacak. Derslere, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak 10 öğrenci alınıyor. Her ay görülen dersler üzerinden 2 defa deneme sınavı yapılmaktadır. Gençlere, sınava gireceği alan ile alakalı ücretsiz konu anlatım ile soru bankası kitapları da verilmekte.

Gençlik Merkezindeki eğitimler, 5 farklı derslikte verilirken haftanın 2 günü ise soru çözümü olarak belirlendi. Yeni tip koronavirüs nedeniyle olası bir yüz yüze eğitim kısıtlamasında ise dersler, Paniktv Youtube hesabından canlı olarak verilecek.

Rehberlik Desteği

Gençlik Merkezinde eğitim veren branş öğretmenleri aynı zamanda öğrencilere rehberlik danışmanlık hizmeti de vererek gençlerin kişisel sorunlarıyla da birebir ilgilendiği belirtiliyor.