Midyat Belediyesi, 23 Nisan temalı müzik yarışması düzenliyor

YAŞAM
21-04-2021 15:00   Güncelleme : 21-04-2021 19:57
Google News

 Mardin’in Midyat ilçe Belediyesi tarafından 23 Nisan'ın öneminin ve coşkusunun çocuklar tarafından seslendirilecek müzik yarışması düzenliyor.

Midyat Belediyesi, 23 Nisan temalı müzik yarışması düzenliyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" temalı müzik yarışması, ilçede 4 dilin konuşulmasından yola çıkılarak, Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice seslendirilecek. Dereceye giren çocukların yanı sıra yarışmaya katılan her çocuğa çeşitli armağanlar verilecek.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TBMM’nin kuruluşunun yıldönümünün kutlanması, ilk meclisin açılmasının öneminin vurgulanmasına ulusal değerlere sahip çıkılarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TBMM’nin kuruluşunun yıldönümünün kutlanması, ilk meclisin açılmasının öneminin vurgulanmasına ulusal değerlere sahip çıkılarak çocukların ses yeteneklerinin keşfetmelerini sağlamak ve medeni cesaretlerini güçlendirmek için ses yarışması düzenleneceğini açıkladı.

YARIŞMANIN AMACI

 Yarışmanın amacı 23 Nisan ruhuna uygun ulusal değerlerini ön planda tutma, milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek olduğunu vurgulayan Başkan Şahin,”  Çocuklara dil zenginliğini sevdirmek, benimsetmek ve onların medeni cesaretlerini arttırmaktır. Çocukların ulusal duygularını sanatla bütünleştirerek hem manevi yönlerini, hem vatan sevgilerini, hem de sanat yönlerini geliştirmek, farklı dillerin zenginliğini çocuklara aşılamak ve ana diliyle şarkı dinlenmesi ile ilgili hoşgörü iklimini hâkim kılmaktır.” dedi

  YARIŞMANIN ŞARTLARI

 Yarışma Mardin ili Midyat İlçe sınırlarında ikamet eden 3-12 yaş arası çocuklar için geçerli olacak. Yarışma için hazırlanacak video whatsapp veya mail yoluyla gönderilebilecek sınırda olması gerekiyor. Parça parça şeklinde video kabul edilmeyecektir. Azami video süresi 3 dakikayı geçmeyecek şekilde hazırlanması gerekir. Videolar hafta içi mesai saatlerinde Midyat Belediyesi Beyaz Masa Birimine CD veya flaş bellek aracılığıyla da teslim edilecek. Ses yarışmasında Midyat’ta var olan 4 farklı Dilde (Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice) şarkılar söylenebilecek. Yarışmaya katılacak çocuklarımızın videoya çekecekleri şarkılarının Midyat Belediyesi Whatsaap Hattı: 4445628 ve belediyecocuk@midyat.bel.tr mail adresine 22 Nisan saat 17:00 ‘a kadar ulaştırmaları gerekir.

 Sonuçlar 26 Nisan açıklanacak

 Yarışma sonuçları 26 Nisan 2021 Pazartesi günü Saat 15:00 ’te belediyemizin web sitesi www.midyat.bel.tr ve sosyal medya hesaplarımızdan eş zamanlı olarak açıklanacak. Şartlarda belirtilen diller dışında şarkı söylenemez. Seslendirilecek şarkının yarışmacı tarafından söylenmediği tespit edilirse kişi yarış dışı bırakılacaktır. Bir yarışmacı 4 farklı dildeki ayrı ayrı şarkıları seslendirerek veya 4 farklı dilin yer aldığı tek şarkıyı seslendirerek yarışmaya katılma hakkına sahiptir. Yarışma için gönderilen videoların tüm telif hakları Midyat Belediyesine aittir. Yarışma için söylenecek şarkı veya türküler birden fazla kişiden oluşan gruplar halinde düet ya da koro şeklinde seslendirilebilmektedir. Terör ve bölücü faaliyetleri destekleyici siyasi, ideolojik şarkılarla yarışmaya katılım kesinlikle yasaktır. Yarışma için söylenecek şarkılarda karaoke tekniği veya müzik enstrümanları kullanılabilir. Yarışma için gönderilecek videoyla birlikte İsim, soy isim, TC Kimlik Numarası, Ev Adresi, Telefon Numarası ve Okul bilgilerini içeren bir bilgi notu paylaşılması zorunludur

 4. YARIŞMA SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

 Seçici Kurul Üyeleri müzik ve ses alanında uzman kişilerden oluşacak. Seçici Kurul Üyeleri değerlendirmelerinde gizlilik esas alınacaktır. Seçici Kurul üyelerinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Seçici Kurul Üyeleri Belediye yönetiminin belirleyeceği bir yerde 23 Nisan günü toplanacak olup ödül almaya hak kazanan yarışmacılar belirlenecektir. Seçici Kurul Üyeleri Masum Cengiz Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Ceren Geyvel Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmen Süleyman Aacar Ses Sanatçısı Yerel Ata Gün Ses Sanatçısı Bülent Yıldız Ses Sanatçısı olacak.

 5. ÖDÜLLER Birinciye 5.000 TL İkinciye 3.000TL Üçüncüye 2.000TL ***Seçici Kurul Üyelerinin uygun görmesi durumunda Tüm katılımcılara Pizza Gönderilecektir.

  6. DİĞER HUSUSLAR:

 Yarışma Şartnamesi, Midyat Belediyesi web sitesinden temin edilebilir. (www.midyat.bel.tr) Midyat Belediyesi ödül alan ve sergilemeye değer bulunan tanıtım, konser gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır. Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Midyat Belediyesi 'nin kararları geçerlidir. 

7. ÖDÜL TÖRENİ: 26 Nisan 2020 tarihinde 15.00 ile 17.00 saatleri arasında Midyat Belediyesi Meclis Salonun da yapılacaktır.