USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Midyat Belediyesi'nden Yeşil Alan Atağı

Mardin'in Midyat İlçe Belediyesi Ziyaret kırsal mahallesinde bulunan Muhammed Salim Ensar türbesinde restorasyon ve çevre düzenlemesi yapıldı.

Midyat Belediyesi'nden Yeşil Alan Atağı
06-06-2021 08:59
06-06-2021 09:01
Google News

AK Partili Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, geçtiğimiz günlerde kırsal Ziyaret mahallesine giderek, Muhammed Salim Ensar türbesinde inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. 

Başkan Şahin, yaptığı inceleme ve değerlendirmenin ardından Midyat Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ziyaret kırsal mahallesinde bulunan Muhammed Salim Ensar türbesinde, restorasyon ve çevre düzenlemesi yapılarak yeşillendirilmesi için talimat verdi.  

Kırsal ve merkez mahallelerde parklar yaptık!

Belediye Başkanı Veysi Şahin, yaptığı açıklamada ilçeye yeni parklar kazandırma çalışmalarının yanı sıra, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarının da arttırılarak daha sağlıklı, temiz ve yaşanılır hale getirilmesine yönelik çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

İlçe merkezi ve köylerde 8 park yaptıklarını kaydeden Başkan Şahin, “Bir süre önce ziyaret ettiğimiz Ziyaret mahallesinde ve ilçe genelindeki tüm mahallelerde park ve yeşil alan varlığının artırılması için talimat verdik. Buralarda önce çevre düzenlemesi yapılıp temizlendi ve ardından yeşillendirildi. Yine türbe ve çevresi restore edilerek binanın etrafındaki alan da ekiplerce elden geçirilerek yeşillendirildi. Şeyh Elet mesire alanında çevre düzenlemesi yaptık. Ayrıca ilçe giriş ve çıkışlarında bulunan kavşak yenileme, yeşillendirme ve düzenlemeler yaptık.” Dedi.

Yeşil ve yaşanabilir bir Midyat için çalışıyoruz!

Mahallelerde bulunan mezarlıkların çevre düzenlemesi ve ihata duvarları yapıldığını aktaran Başkan Şahin, “Cadde ve bulvarlarda fidan dikimi gerçekleştirdik. Yeşil ve yaşanabilir bir Midyat için çalışıyoruz. Gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan sağlamak, ilçe genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için çalışıyoruz. Park ve bahçelerinde yürüyüş, bisiklet ve gezinti yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları kazandırıyoruz. Yeni park ve bahçeler, bitki ve peyzajı ile Midyat ilçemize yeni soluk getirecek.” Dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ