Miniklerden Yardım Çağrısına Anlamlı Destek

GÜNDEM
29-05-2021 20:34   Güncelleme : 29-05-2021 20:36
Google News

Mazıdağı Yarım Elma Oyun Evi’ndeki tüm çocuklar Kudüs’e selam gönderip kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistinlilere ulaştırılmak üzere Mazıdağı Umut Kervanı’na teslim ettiler.

Miniklerden Yardım Çağrısına Anlamlı Destek

Sivil Toplum Kuruluşlarının mazlum Filistinliler için yaptığı yardım çağrısına anlamlı bir destek geldi.

Evleri başlarına yıkılan, okulları, camileri ve hastaneleri bombalanan Filistinliler için Umut Kervanı’nın yaptığı insani yardım çağrısı miniklerden tarafından da karşılık buldu.

Artuklu’dan Muhammed Eymen ARASAN da Umut Kervanı yetkililerine teslim ederken “kumbaramı Filistin’deki kardeşlerime göndermek istiyorum” dedi. 


Yine Artuklu’dan Sümeyye NAS, kendisi Mardin Umut Kervanı’na gelip kumbarasını Filistinli kardeşlerine bağışladı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Umut Kervanı Mazıdağı Temsilcisi Rıdvan TİTİZ “bir süre önce Siyonist İsrailin yaptığı saldırılar ve oluşturduğu insani yıkımdan dolayı Filistinliler için tüm halka ve hayırseverlere insani yardım çağrısında bulunmuştuk. Bu çağrı çerçevesinde onlarca hayırseverimiz harekete geçip Filistin için bağışta bulundular. Bu çalışmalarımız devam ediyor. Filistinliler için gelen bağışları kabul etmeye devam ediyoruz. Filistinlilerin yaralarını sarmak ve dertlerine derman olmak için farkındalık oluşturmaya, bağışlarınızı onlara ulaştırmaya ve kalbi dualarımızla onları desteklemeye devam da edeceğiz. Bu anlamda bir destek de miniklerimizden geldi. Farklı yerlerden miniklerimiz harçlıklarını Filistinlilere bağışlayarak bize teslim ettiler. Biz de miniklerimizin iyilik yolunda yetişmesini temenni ediyoruz, dedi.
 TİTİZ, çocuklarını bu şuurla yetiştiren anne babalara ve Mazıdağı Yarım Elma Oyun Evi yetkililerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.