MKYK Üyeliğine seçilen Miroğlu’na coşkulu karşılama

POLİTİKA
05-04-2021 18:20   Güncelleme : 05-04-2021 19:27
Google News

Mardin’de AK Parti İl Teşkilatı, MKYK Üyeliğine ikinci kez seçilen Orhan Miroğlu’nu il binası önünde coşku ile karşıladı.

MKYK Üyeliğine seçilen Miroğlu’na coşkulu karşılama

Mardin Ak Parti Teşkilatı, MKYK üyeliğine yeniden seçilen Orhan Miroğlu’nu, il binası önünde coşku ile karşıladı. İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın Kolları, mahalle muhtarları ile partiler Miroğlu’nu alkışlarla karşıladı.

   Ak Parti İl Binası girişinde partililere seslenen MKYK Üyesi Miroğlu, Mardin’de  ve Bölgede uzun süreden beri siyaset yapan, iki Mardinlinin MKYK üyeliğine seçilmesinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mardin’e ve Mardinlilere verdiği değerin bir göstergesi olduğunu söyledi. Miroğlu “B izim göreve gelmemize sebebe olan sizlersiniz. Halkımız partimizde daha fazla temsiliyet istedi, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, bize görev verdi.” Dedi

          Bölgede Huzur istiyoruz

     Mardin Halkının  huzur ve güvenden yana olduğuna dikkat çeken Miroğlu “Halkımız huzur istiyor, güven istiyor. Gençlerimiz, Selahattin Eyubi’yi, İdrisi  Bitlisi’yi, Yavuz Sultan Selimi, Mustafa Kemal’i Menderes’i iyi bilsinler” tavsiyesinde bulundu.

        Generaller torunlarına baksınlar

      Emekli Generallerin gece yarısı bildirisine sert tepki gösteren Miroğlu “ Emekli oldunuz, çiçek ekin, hobi bahçeleri ile torunlarınızla vakit geçirin, Akıllarını başlarına alsınlar. 15 Temmuz meydanlarında tekrar nöbet tutar, emellerini kursaklarında bırakırız. Kolektif bir şekilde gece yarıları bildirileri parlamentoda ve siyasette iyi niyetli bir bildiri olarak görülmesi mümkün değildir.” Dedi

          Muhalefet ve Yeni Kurulan Partilere inanmayın

Muhalefet partilerinin tutarsız politikalarla, ülkenin önünü kesmek istediğine işaret eden Miroğlu “Muhalefet partileri, Libya’da, Akdeniz’de ne işiniz var diyor. Ülkenin milli menfaatlerini görmezden geliyor. Yeni kurulan partiler, Mardin’de katılım davetleri gönderiyor, boş işlerle uğraşıyorlar. Benim hemşerilerim, partilerine sadıktır, bağlıdır. Bunlar meydanı boş bulmuş havasında, her gün bir parti çıkıyor ortaya.  Bu halkımızı oyalamaktır.” Diye konuştu.