Nasır Duyan TÜRKONFED toplantısını değerlendirdi

EKONOMİ
22-01-2020 22:32
Google News

MARSİAD Başkanı Duyan,TÜRKONFED, Visa ve UNDP işbirliğiyle geliştirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi´nin 5. eğitimi Mardin´de gerçekleştirilmesinin, Mardinli sanayicilerin ufkunu açtığını söyledi.

Nasır Duyan TÜRKONFED toplantısını değerlendirdi

Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Organize Sanayi Başkan Vekili Nasır Duyan TÜRKONFED, Visa ve UNDP işbirliğiyle geliştirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi´nin 5. Eğitimini Mardin´de yapmasını önemsediklerini söyledi.

   TÜRKONFED´in Ülke Genelinde gerçekleştirdiği toplantılarda evrensel ekonomik değerlerin masaya yatırıldığını ve kimsenin tarafı olmadan, gerçek anlamda ekonomik kalkınmanın kişilere göre değil, dünya konjonktürüne göre masaya yatırıldığını söyledi.

   Mardin Organize Sanayi Bölgesindeki Yatırımcıların, akademisyen ve deneyimli iş insanlarının katıldığı ?İşimi Yönetebiliyorum? proje eğitiminden yararlandıklarını ifade eden MARSİAD Başkanı Nasır Duyan ? Kurumsallaşma ve markalaşmada çok iyi yerde değiliz. TÜKKONFED Başkanı Orhan Tı-uran ve DİCLESİFED Başkanı Kemal Bilim´e, böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmamızı sağladıkları için teşekkür ediyorum.?  Dedi

             Reklam Kültürümüz gelişmedi

    Mardin Organize Sanayi Bölgesinde aile şirketi olarak başladıkları yatırımlardaki, aile dayanışmasını 27 yıl sürdüğünü hatırlatan Nasır Duyan ? Aile şirketleri maalesef çok uzun ömürlü olamıyor. Çünkü aile şirketlerinde aile içi yönetim anlayışı kanunlaşmıyor. Bireysellikten ziyade, paylaşan, herkese bir görev tanımı olmalı ve her şeyi biliyorum zihniyetinden uzak durulmadıkça, alanında uzmanlaşmadıkça, hedeflenen başarıyı yakalamanın mümkün olmayacağını görmemizin zamanı geldi. Reklam kültüründen, dijitalleşmeden, e-ticaret ve hatta e-ihracattan uzak kalıyoruz. Şimdi anlıyoruz ki gelenekçi yatırımların, sanayileşmenin ömrü uzun olmuyor. Geleneksel gelişim anlayışının çağın koşullarına uygun modernize edilmesi gerekir.? Dedi

          Tarafımız Kalkınma

      Gerçek bir iş insanının tarafı olmayacağına vurgu yapan MARSİAD Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan ?Gerçek anlamda bir iş insanının, bir yatırımcının tarafı ekonomik kalkınmadır, istihdam yaratmadır. Bizim tarafımız yatırımdan yanadır. İstihdam yaratmadan yanadır? şeklinde konuştu.

        Başkan Duyan, TÜRKONFED toplantılarının, tüm sanayici ve yatırımcıların takip etmesi gerektiğini

 sözlerine ekledi.