USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EĞİTİM

Öğretmen Yazarlardan Bayram Hediyesi

Mardin Söz Yazarı Nesrin Bulat’ın da aralarında bulunduğu, yüz yüze görüşmeyen bir grup yazar öğretmen, sosyal medya üzerinde organize oldu, kitaplarını mağdur çocuklara gönderdi.

 Öğretmen Yazarlardan Bayram Hediyesi
21-04-2021 16:50
21-04-2021 16:53
Google News

Yurdumuzun farklı şehirlerinde görev yapmakta olan öğretmen yazarlar, takdir edilecek bir dayanışma örneği gösterdiler. İstanbul Çekmeköy Dayanışma Derneği aracılığıyla mağdur çocuklara ve kadınlara ulaştırmak amacıyla kendi eserlerini toplayıp derneğe yolladılar.

"Okuyan kadın toplumu ışıtır, okuyan çocuk yarını." düşüncesiyle hareket eden öğretmen yazarlar, yüzlerini hiç görmedikleri ve belki de hiç göremeyecekleri çocuklar ve kadınlar için imzalı kitaplarını bayram hediyesi olarak yollamaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

Peki, kim bu Öğretmen Yazarlar? Yazının başında da belirttiğimiz gibi yurdumuzun farklı yerlerinde görev yapan, kendi aralarında güçlü bir dayanışma halinde olan, her geçen gün yeni ve özgün eserler ortaya koyan; başta ülkesine aşık olmakla birlikte okuma, yazma ve meslek sevdasıyla yoğrulmuş, derdi insanı aydınlatmak olan öğretmenlerimiz. Bir çocuğu mutlu etmenin değerini bilenler... Bir kadını mutlu etmenin toplumu mutlu etmek olduğuna inanlar... Hepimizin gönül borcu duyduğu insanlar. Bu grupta yer alan öğretmenler aynı zamanda üreten, yazan, yüreği kitap sevgisiyle dolu yazarlar... Bu anlamlı bayram hediyeleri için onları kutluyor ve bazı adlar da vermek istiyoruz: Gazetemizin de yazarlarından Nesrin Bulat başta olmak üzere, Recep Özkul, Neslihan Gültepe Maden, Berkan Kaya, Hakan Yıldırım, Rafet Ural, Mehmet Tuna, Sedat Gümüş, İbrahim Eşmeli, Cevat Bayrak, Hakan Tuncal, Alev Dönmez, Yunus Koşar, Erkin Saçar, Sultan Serdar Doksöz ve daha nice öğretmen yazarlar...

 

 

 

 

 

ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ