USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
POLİTİKA

Ömerli Belediye Başkanı Altındağ ?Klasik Belediyecilik anlayışı tarihe karıştı

Mardin´in Ömerli ilçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ? temel hizmetlerin yanında, gönül belediyeciliği öne çıktı?

Ömerli Belediye Başkanı Altındağ  ?Klasik Belediyecilik anlayışı tarihe karıştı
09-05-2019 14:02
Google News

Mardin´in Ömerli İlçesinde, yerel siyasetin mimari bir aileden gelen Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, aileden gelen geleneksel belediyecilik hizmet anlayışını, çağdaş belediyecilik hizmetleri ile güçlendirerek, 46 mahallede belediyeyi vatandaşların istekleri ve katılımı ile yöneteceklerini söyledi.

          Doğu ve Güneydoğu belediyelerinde  yerelde gelir kaynaklarının kıt olduğuna vurgu yapan Altındağ ? Borç belediyelerimizin ortak sorunudur. Bölgemizdeki belediyelerin gelir getirici yerel kaynakları maalesef kısıtlıdır. Hizmet akışının devam etmesi için genel bütçeden daha fazla desteğe ihtiyacımız var? dedi.

            Vatandaşın ayağına gideceğiz

        Babası Rıfat Altındağ´ın 42 yıl, kardeşi Yılmaz Altındağ´ın bir dönem belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Hüsamettin Altındağ ?Biz yerel siyasetin içinde büyüdük. Rahmetli babam 42 yıl boyunca yerel siyaset dengesini çok iyi yönetti. Yerel siyaseti bilmeyen, yerelin sesine kulak vermeyen, gönlüne dokunmayan bir belediye başkanı bir dönem başkanlık yapar ve gider. Atanmış bir bürokrat gibi. Ben Belediye Başkanlığı Koltuğunda oturan bir başkan olmayacağım. 46 Mahallemizde, vatandaşlarımızla birlikte, vatandaşımızın istekleri, görüşleri ve katkılarıyla hizmeti sürdüreceğiz. Mahallelerimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Çünkü başkan olmadan önce de vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilendim. Koltuğa oturduğum gün, belediye personelinden, önceliğimizin vatandaşın memnuniyeti olduğunu, vatandaşa karşı sabırlı ve saygılı olunmasını istedim. Sorunların çözümünde kararlı olacağız, imkanlar el vermediği yerde yol gösterici olacağız? dedi

           Temel Hizmetlerde elimiz kolumuz bağlı

     Belediyenin temel hizmetleri noktasında, yetkinin Büyükşehir Belediyesine verilmesi, kaynağın oraya aktarılmasının, ilçe belediye başkanlarının elini kolunu bağladığını belirten Altındağ ?Kırsal mahallemizin yolu bozuk, mahalle içindeki altyapı, çöp toplama, su ve çevre hizmetleri büyükşehir belediyesinin uhdesinde. Mahallemizin alt yapısı kötü diyen vatandaşımıza, hemen müdahale edeceğiz sözünü veremiyoruz. Suyumuz akmıyor diyen vatandaşımıza, çöpümüz toplanmıyor diyen vatandaşımıza da hemen hallediyoruz diyemiyoruz.  Bu noktada ilçe belediye başkanlarının eli kolu bağlı?

              Gençlerimize istihdam sağlama yollarını bulacağız

   Ömerli ilçesinden, 125 gencin Mardin´de bulunan çağrı merkezlerinde çalıştırıldığını ifade eden Altındağ, faaliyete geçecek bir tekstil tesisinde de 200 gencin istihdam edilmesi için girişimlerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

   

     

 


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ