USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Orman Genel Müdürlüğü Mardin'e çıkarma yaptı

Mardin'de Orman Genel Müdürlüğü 2022-2024 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi Hazırlık Toplantısı, 29 Orman Bölge ve Araştırma Müdürü ile 21 Daire Başkanının katıldığı toplantı 3 gün devam edecek

Orman Genel Müdürlüğü Mardin'e çıkarma yaptı
16-11-2021 14:30
16-11-2021 16:21
Google News
Toplantıya; Orman Genel MüdürüBekir Karabey, Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirbağ , Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, Daire Başkanları, Bölge Müdürleri ve Araştırma Enstitüsü Müdürleri Katıldı.
​Programın başında konuşan  Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, 1839’dan bugüne ülkemizin her anlamda var oluşuna tanıklık ederek birçok alanda kendini geliştiren Orman Genel Müdürlüğü’nün bugünden sonra da dünya çapında gücüne güç katmaya devam edeceğini belirterek “Şeffaflık, hesap verebilirlik, güvenirlilik, verimlilik, katılımcılık ve sürdürülebilirlik Genel Müdürlüğümüzün ana temel ilkelerini oluşturmaktadır. Hepimizin yakından şahit olduğu gibi tabiatın insan hayatı üzerinde nasıl derin etkileri varsa biz insanların faaliyetlerinin de tabiat üzerinde etkileri vardır. Bu bağlamda ormancılar olarak tabiatı taklit ederken yaptığımız dokunuşlar karşılığı maddi olarak ölçülemeyecek derecede güzel niteliklere ulaşmaktadır” dedi.
Orman Genel Müdürlüğü misyonunun orman ve orman kaynaklarını korumak, doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek, ekosistem bütünlüğü içinde sürdürülebilir ve topluma çok yönlü faydalar sağlayacak şekilde yönetmek; vizyonunun ise sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarında öncü kurum olmak olduğunu hatırlatan Karacabey “ Değerli Meslektaşlarım; Yeşille dostluğumuzu pekiştirmek ve 182 yıldır tüm heybeti ile ayakta duran kurumumuzun daha da iyi anlaşılmasını sağlamak, kurumsal kimliğimizi güçlendirmek ve vizyonumuzu daha büyük hedefler ışığında belirlemek gayesiyle; 11 Kasım Mili Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında “84 milyon için 3’er fidan, toplam 252 milyon fidanla geleceğe nefes ol” programını, hedeflerimizin de üzerinde fidan dikerek gerçekleştirdik. Bu sebeple emek veren tüm teşkilatıma teşekkür ediyorum. İnşallah edinilen deneyimler çerçevesinde etkinliğin kapsamını daha geliştirerek önümüzdeki yıldan itibaren söz konusu etkinliğin uluslararası düzeyde yapılmasını hedefliyoruz. Sektör buluşması etkinliği ile; ormancılık sektöründe bulunan ahşap ve ağaç işleri, özel fidancılık, ormancılık iş makine ve ekipmanları, orman yangınları söndürme araç-gereç ve ekipmanları, odun dışı orman ürünleri sektörü, ormancılık alanında faaliyet gösteren bilişim ve teknoloji sektörü,  orman kooperatifleri ve ilgili STK’lar gibi tüm paydaşlar bir araya getirilmiştir” şeklinde konuştu. 
2021 yılının Genel Müdürlüğün kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine yönelik önemli adımların atıldığı yıllardan biri olduğunu ve uzun zamandır devam eden insan kaynağı açığına karşılık 5 bin personel alımı ile Genel Müdürlüğün adeta nefes aldığını belirten  Karacabey “Tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımızın destekleri ile kurumumuz gerçekten büyük kazanımlar elde etmiştir. Başta  personel eksikliği olmak üzere, arazi, iklim ve sosyal problemler gibi her türlü olumsuzluklara rağmen, özverili bir şekilde çalışarak 2021  yılı programlarını gerçekleştiren, kurumumuzun her kademesindeki mühendisinden işçisine kadar tüm cefakar ve fedakar mesai arkadaşlarımıza ve geçmişten bu güne emeği geçen tüm çalışanlarımıza, sizlerin de huzurunda bir kez daha teşekkür ediyor, onları yürekten kutluyorum. Ayrıca bu çalışmaları yaparken onları da anmaktan gurur duyduğum  yangında şehidimiz ve yaşadıkları talihsiz kazalar sonucu hayatını kaybeden personellerimiz ile ormanın emekçilerine de Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun.” dedi. 
Son olarak 2021 yılı genel olarak değerlendirildiğinde orman planlaması, orman zararlılarıyla mücadele, odun ve odun dışı orman ürünleri üretimi, ağaçlandırma, fidan ve tohum üretimi, toprak muhafaza, kadastro, orman bakım ve gençleştirme çalışmaları, satış gelirleri, orman yolları ve orman köylülerinin desteklenmesi gibi tüm ormancılık faaliyetlerinde hem fiziki hem de nakdi programa uygun gerçekleşmelerin olduğunu belirten Genel Müdürümüz  Karacabey “ Orman Genel Müdürlüğü olarak belirleyeceğiniz ufuk bizler için yol gösterici en önemli hedef olacaktır. Bizler dün olduğu gibi yarın da ülkemiz ormancılığını daha da geliştirerek gelecek kuşaklara Daha Yeşil Bir Türkiye bırakmak istiyoruz.Bu görevi sizlerin önderliğinde tüm çalışanlarımızla birlikte hakkıyla yerine getirme kararlığımızı bir kez daha belirtmek istiyor ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu. 
2021 yılı uygulama sonuçlarının değerlendirileceği ve genel anlamda ormancılığımızın daha da ileriye götürülmesi yönünde neler yapılabileceğinin tartışılacağı toplantı; merkez ve taşra birim yöneticileri ile birlikte üç gün boyunca değerlendirmeler yapılmak suretiyle devam edecektir.
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe1329+22
2Galatasaray1327+13
3Adana Demirspor1324+10
4Konyaspor1424+7
5Başakşehir FK1324+4
6Kayserispor1423+5
7Trabzonspor1323+3
8Beşiktaş1322+8
9Alanyaspor1417-5
10Gaziantep FK13160
11Antalyaspor1216-2
12Giresunspor1315-7
13Kasımpaşa1315-11
14Hatayspor1314-10
15Fatih Karagümrük1313-3
16MKE Ankaragücü1313-5
17Sivasspor1411-6
18İstanbulspor138-14
19Ümraniyespor137-9
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ