USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
MAGAZİN

Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri Denetimlerde

Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri özel ağaçlandırma projelerini yakın takibe alıyor

Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri Denetimlerde
26-02-2021 10:29
Google News
Tarım ve Orman Bakanlığının kırsalda orman köylüsünü destekleme amacıyla hayat geçirdiği, arazi ıslahı, sulama sistemleri ve fıstık çöğürü ekimi projesi Mardin’de çiftçiler tarafından ilgi buldu. Mardin Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri projenin başladığı günden bitimine kadar çiftçiye yol gösteriyor.""

Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamed Kaya, Tarım Orman Bakanlığı tarafından orman köylülerinin ekonomik durumunu iyileştirmek ve ekonomiye katkı sağlayacak ağaçlandırmayı yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirmeyi programladığı projelerin amacın ulaşması için yakın takibe aldıklarını söyledi. İşletme Müdürü Kaya “Projeleri kabul gören orman köylüsü vatandaşlarımızı, projenin başlangıcından bitimine kadar ekiplerimiz teknik destek veriyor.” Dedi.

Projelerin usulüne uygun yapılması için kurulan ve Orman Teknikeri Süleyman Ortekin, Serbest Orman Mühendisi Hamdullah Azak, Orman Memuru Kasım Seylan ve Orman İşçisi Ferhat Irmak’tan oluşan denetleme komisyonu, tamamlanan projeleri yerinde ölçüm ve denetimini yaparak rapora bağlıyor. Savur’un İçören köyünde, Mehmet Çelik ve Eyüp Tümenci’ye ait, damlama sulama sistemi çekilen ve etrafı tel ile çevrilen 45 dönümlük fıstık tarlasında denetimlerini yapan komisyon, çiftçilere bakım konusunda da bilgi verdi.


ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ