PTT´NİN 175.KURULUŞ YILI KUTLANDI.

YAŞAM
23-10-2015 18:38
Google News

Mardin PTT Baş Müdürü Hüseyin Öztürk ? Çağın koşullarına ve teknolojik gelişmelere uygun hizmet veriyoruz

PTT´NİN  175.KURULUŞ YILI KUTLANDI.

        Haber:Adnan Avuka

        Mardin´de       PTT´nin  175. Kuruluş yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mardin PTT Baş Müdürü Hüseyin Öztürk başkanlığında ekiple Vali Ömer Faruk Koçak makamında ziyaret ederek dünü ve bugünü içeren pul albümü ile PTT´nin amblemini simgeleyen şemsiye,duvar saati ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

           Mardin PTT  Baş Müdürü Hüseyin Öztürk  PTT,teşkilatı hakkında Vali Ömer Faruk Koçak bilgi verirken şöyle dedi

          ?PTT 1840 yılında kurulmuş olup,halen PTT ?Posta telgraf? teşkilatı anonim şirketi olarak yeniden yapılandırmıştır.

             PTT Posta banka ve lojistik hizmetler alanında 81 ilde 82 başmüdürlük bünyesinde 5 bin 50 işyeri 38 bin 999  personel ile yurt içinde ve yurt dışında  hizmetleri devam etmektedir.PTT aynı zamanda dünya posta birliğinin üyesidir.

              Dost ve kardeşler ülkelere  her türlü destek vermektedir.Halkın güvenliğini kazanmış köklü ve çağdaş bir kuruluş olup adeta halkın ikin9ci bir adresi haline gelmiş gibidir.

           İşyerlerinde Posta banka ve lojistik hizmetlerinde 311 işlem yapmakta ağını sürekli yenilemektedir.   Mevduat toplama haricinde tüm banka işlemlerini gerçekleştirmektedir.Geniş posta ağı ile  ülkemizde mezralara kadar ulaşmaktadır.Atlı posta  dağıtım hizmetinden, günümüzde tüm ulaşım araçlarını kullanarak hızlı bir dağıtım hizmeti yürütmektedir.İşyerlerinin tamamına yakınında banka konseptine  uygun binalarda hizmetini  sürdürmektedir.Bileşim çağında tüm teknik ve teknoloji imkanlardan faydalanmakta, gelişmelere göre çağa uygun yenilikleri,uygulamaktadır.

          2014 yılında 700 milyon Tl civarında hazinemize katkı sağlamıştır.En ucuz havale ve kargo kabul işlemlerini  PTT vermektedir. Her merkezde PTT matik ile 24 saat esasına göre işlem yapmaktadır.Ulusal ve uluslar arası bankamatik ağı ile entegredir.? Dedi.

         PTT´nin özverili çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Türkiye´deki en köklü kuruluşlar arasında yer aldığını hatırlatan Vali Koçak; ?Posta Telefon ve Telgraf kökü Osmanlıya dayanan daha sonra değişerek, gelişerek kendini yenileyen köklü bir kurumdur. Telefon ayrıldı, PTT de kendini geliştirerek bankacılık hizmetleri dâhil birçok hizmeti verir hale geldi. Bu sektör dünyadaki ve teknolojideki gelişmeleri en hızlı takip eden sektördür.Memleketimizin posta ve türevleriyle ilgili bu tür hizmetleri gayet başarılı bir şekilde yürüttüğünü düşünüyorum. Nice 175 yıllara çalışmalarınızın başarıyla devam etmesini temenni ediyorum? dedi. 

            Bu arada PTT teşkilatın 175 ncı yılında 175 sırada olan  İzzettin Aksoy isimli bir vatandaşa  teşkilatı simgeleyen çeşitli hediyeler verildi.