Savur´da 26 Yıllık Bir Vefa Örneği.

YAŞAM
08-04-2018 07:58
Google News

Savur İlçesinde 26 yıl önce görev yapan Emniyet Müdürü Bozoğlu, sevgi gösterileriyle Karşılandı.

Savur´da 26 Yıllık Bir Vefa Örneği.

Emniyet Müdürü Bozoğlu´na 26 yıllık sevgi gösterisi Mardin´in Savur ilçesinde 1990´lı yıllarda görev yapan Emekli Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu 26 yıl sonra görev yaptığı ilçeye, vatandaşlar tarafından davet edilerek davullarla ve  çiçeklerle karşılandı.

            Mardin´in Savur ilçesinde 1990´lı yıllarda görev yapan Emekli Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu 26 yıl sonra görev yaptığı ilçeye, İlçe halkı tarafından davet edildi. Bozoğlu´nun  davullar ve  çiçeklerle karşılanmasında duygulu anlar yaşandı.

           Emekli Emniyet Müdürü 26 yıl aradan sonra Savur sokaklarında dolaştı, gördüğü vatandaşları ve esnafı ismen selamlaması dikkat çekti.  Bozoğlu vatandaşlarla birlikte Türkçe, Kürtçe şarkılarla halay çekti ve eski günlerin yad etti.

           Terörün en yoğun dönemlerinde Mardin´in Savur ilçesinde görev yapan Bozoğlu, ilçede terörü devletin şefkati ile yenerek vatandaşlarla birlikte ilçe de teröre müsaade etmediklerini anlattı. Emekli Emniyet Müdürü için ilçede her yer afişler ve Türk bayrakları ile donatılırken Savur kapalı spor salonunda program düzenlendi.

 İlçe ´de ki vatandaşları tek tek hatırlayan ve anılarını anlatan emekli Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu, Güneydoğu´ya gelen görevlilerin eğer vatandaşa hizmet verirlerse, halka daha çok yaklaşıyor ve bütünleşiyor. Ben emniyet mensubu olarak silahsız halkın yanına geldim? dedi.

?Türkçe Kürtçe halaylarla coştular?

Savur halkı tarafından coşkuyla karşılanan Bozoğlu, çok mutlu olduğunu ifade ederek; ? Ben buradan ayrılarken Savur halkı beni davul uğurladılar, bu anıları unutmak mümkün değil. Ben kefenim koltuğumda geziyorum. Bende vatan sevgisi, bayrak sevgisi, milli ve manevi değerlere bağlılık var. Her zaman şunu söylemişimdir.  Vatan hainliği ve yüz kızartıcı suçlar dışında verilecek her cezayı da göze almışımdır. Biz vatandaşlarımızı sevdik. Ben maaşımı burada dağıtmadım. Ben vatandaşları işledikleri suçlardan göz yummadım. Ben insancıl yaklaştım. Benim telefonun 24 saat herkese açık vaziyette bulunuyordu. İsteyen karakolu her zaman ziyaret edebiliyordu. Karşılamadan çok mutlu oldum? dedi.

       Bozoğlu´nun, Savurspor´a sahip çıktığını ve Savurluları sevgiyle sahiplendiğini söyleyen Savurlu vatandaşlardan Ersan Aydemir, ? İlçe Emniyet Amiri olarak ilçemize atanması, gençlere önem vermesi gençleri ona çekmiş oldu. Süleyman Bey bir kamu görelisi olarak süper insan? diye yorumladı.

 ?Beni nezarete attı, attı çıkardı?

           İlçede yaşayan Zeynel Önder Terörün yeni başladığı zaman, Bozoğlu´nun, vatandaşlarla  konuşarak ilçede terörü engellediğini ifade ederek; ?Biz ona emniyet müdürü demiyoruz. Abimiz diyoruz. Onun döneminde terör başlangıcı idi. Kendisi görevini tam anlamıyla yapıyordu. O bütün halk ile samimi iç içe. Düğünlerde halay çeken savur sporla yakından ilgilenen. Halk tarafından sevilen bir insan. Kimseye zarar vermeyen, beni 2 kere ceza evine attı. Sonra kendi savcı ile konuştu çıkardı, Yarım Savurludur o? diyerek yaşadığı kısa bir anıyı da paylaştı. 

             Emekli Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu vatandaşlar ile bir araya gelerek anılarını paylaşırken kendi döneminde yaptığı halı saha ve ilçeye yönelik çalışma yapılmasını da dile getirerek Cumhurbaşkanına ve Mardin yetkililerine seslendi. Bozoğlu, ziyaretin siyasi ve farklı anlaşılmaması gerektiğine de vurgu yaptı.