USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Savur’da Bahar Şenliği Coşkusu

Savur İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesinin düzenlediği bahar şenliğine 2 bin 500 dolayında kişi katıldı, şenliğe katılanlara kazanlarla etli bulgur pişirildi, mahalli müzik eşliğinde halaylar çekildi.

 Savur’da Bahar Şenliği Coşkusu
31-03-2022 22:51
31-03-2022 23:08
MARDİN
Google News

 Mardin’in Savur İlçesinde, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının düzenlediği 1. Bahar Şenliklerine 41 Mahalleden vatandaşlar ve taşımalı sistemden yaralanan öğrenciler katıldı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirilen şenliklere katılanlar gün boyu mahalli müzik eşliğinde kalaylar çekti, geçler ve öğrenciler coştu. Şenliğe katılanlara kazanlar dolusu etli bulgur ve halka tatlı ikram edildi.

          İlçe  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Kaya ve eşi Dilara Kaya, şenliğe katılan vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Kaymakam Muhammed Kaya, Bahar Şenliklerine katılanların Nevruz Bayramlarını kutladı. Bundan böyle Savur İlçesinde Nevruz Bayramının 21 Marttan, 31 Marta kayacağını söyleyen Kaymakam Kaya “Şu cennet vatanda yaşayan bütün etnik unsurlar, inançlar, mezhepler ve meşrepler olarak şu baharda açan çiçekler gibiyiz. Birlikte güzeliz, birlikte güçlüyüz” dedi.

       Doğanın yeniden dirilişini kutluyoruz

      Yeryüzünün ölümünün ardından yeniden dirilişini kutladıklarını ifade eden Kaymakam Kaya “Tomurcuklanan  ağaçlar, rengarenk açan çiçekler dağları, ovaları kaplayan yemyeşil örtüler, coşkuyla çağlayan nehirler; bizlere yeni ümitler, coşku ve heyecanlar veriyor. Bereketli bir kışın ardından, bizleri bahara kavuşturan Allah’a şükrediyorum.” şeklinde konuştu

        Amacımız size hizmet etmek

     Kaymakamlık, Belediye ve kurumların, vatandaşların hayat standartlarını iyileştirmeyi amaçladığını aktaran Kaymakam Kaya “Belediyemizin yegane amacı sizlere daha konforlu bir hayat sunmak ve gelecek nesillere daha gelişmiş bir şehir ve müreffeh bir hayat sağlamaktır. İlçedeki kurum ve kuruluşlarımızla, kaymakamlık ve belediye her zaman milletimizin hizmetindeyiz. Hayat kalitenizi arttırmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışıyoruz.” Diye konuştu

      İlçe genelinde, semt sahaları, yol çalışmaları, yeraltı ve yer üstü hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Kaymakam Kaya “Bu yıl Savur’da çok şey değişecek. Her alanda yenilikler, güzellikler yaşanacak. Şimdi çalsın davullar, kaynasın kazanlar, oynansın oyunlar, otlasın koyunlar, melesin kuzular. Ötüşsün rengarenk kuşlar, coşsun nehirler, ırmaklar, koşusun suya susayan canlar ve mutlu olsun tüm canlılar” şeklinde sözlerini sürdürdü.

    Bahar Şenliklerine, Dargeçit İlçe Kaymakamı, Ömer Özbay, Ak Parti Mardin İl Başkan Vekili  Vahap Alma, Ak Parti Savur İlçe Başkanı Ensari Kavak, İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Özcan Tırpan, İlçe Tarım Müdürü Alper Saruhan, TEGV Sorumlusu Gülşen Kaya Tırpan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Vasfi Doğruyol, 41 Mahalle Muhtarı, İlçe Jandarma ve Emniyet Mensupları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar  katıldı.

      Davul zurna eşliğinde halk oyunları gösterisinin ardından, Mahalli Sanatçı Şeyhmus Alpaslan ve saz ekibi Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice türkülerle şenliğe katılanları coşturdu. Büyükşehir Belediyesi Reyhani ekibi gösterisi dikkat çekti. Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyerlerinin sergilediği ürünler ilgi gördü.

     Artuklu Üniversitesi Meslek Yüksek  Okulu  öğrence ve öğretmenleri bahar şenliklerine renk kattı.

 

 

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ