SGK, Terörden Zarar Gören Kurumların yaralarını saracak

GÜNDEM
17-02-2017 15:39
Google News

SGK Kurum Başkanı Mehmet Selim Bağlı ? işsizlikle mücadele seferberliğinde belli bir aşamaya geldik ?

SGK, Terörden Zarar Gören Kurumların yaralarını saracak

SGK Kurum Müdürü Mehmet Selim Bağlı ile İş ve Meslek Danışmanı Daire Başkanı Sinan Timur Mardin´e geldi.  İl Müdürü  Abdülkerim  Şahin ve  SGK Müdürleri tarafından çiçeklerle karşıladı.

               Yeni binasına taşınan  SGK İl Müdürlüğündeki birimleri gezen Kurum Daire Başkanı Mehmet Selim Bağlı birimlerde görev yapan personellerin çalışma şartları ve sorunlarını dinledi. Daha sonra il Müdürü Abdülkerim Şahin´i  Makam odasında basına kapalı yarım saate yakın görüşme yaptı.  İlçe teşkilat temsilcileri  ve İş-kur Müdürleri de  hazır bulundu.

   SGK Kurum Dairesi Başkanı  Mehmet Selim Bağlı toplantı odasında yaptığı basın toplantısında  işsizlik ile mücadelede başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

             SGK Kurum Daire Başkanı Bağlı ? Bakanlık olarak, Cumhurbaşkanımızın başlattığı işsizlikle Milli Seferberlik kapsamında yürütüyoruz. Başbakanımız ve teşkilatımıza bağlı müsteşar, daire başkanları, genel müdürleri, uzmanlar ülkenin dört bucağında bu konuda çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı  Ekip halinde Türkiye´nin tüm illerinde yapıyoruz. Buradaki  Ticaret Sanayi odaları STK, işçi temsilcileri ve buna benzer arkadaşlarımızın bu konudaki görüş ve fikirlerini almış olacağız. Bugün kadim Mardin de oluşumuzun sebebi de terörden zarar örmüş olan  Diyarbakır , Hakkari ve  ilçeleri yani sıra Mardin, Nusaybin, Dargeçit ve Derik ilçelerimizin konumlarını ele almak ve kendilerine 2016 yılında verdiğimiz vaatleri yerine getirmek ve onların yanlarında olmak için buradayız. Çalışma programımızın gereği olarak 2017 hedef olarak kabul ettiği atılımları hayata geçirmektir. Bu projelerimizin halkımıza anlatmak , biz bu projelerimizi anlatırken onların da neler düşündükleri ve  yapması gereken girişimlerini de göz önünde bulundurmayı hedefliyoruz. Elde edilecek önemli konumlarını bir rapor haline getirerek Ankara´ya  taşıyacağız, yani ileteceğiz. İşsizlikle mücadele etmek bakanlığımızın en önemli projelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Biz bunları yaparken iş verenlere de  destek olmak, kollamak  olacaktır?

              Başkan Bağlı ? Bakanlığımızın talimatı ile 2017 yılı  esnafların biriken borç   primleriyle vatandaşların sıkışmaması konusu ele almış bulunmaktayız. Bu konuda yardım edilmesi ele alınmıştır. Bu borçlar 2017 yılının sonuna kadar ertelenmiştir. Bunu da söylemekte fayda vardır. Bu  SGK yönetim kararı ile alınan bir karardır. Bundan  özellikle terörden mağdur olan esnaflarında yararlanmış olacaklardır. Bugün iş-kur teşkilatımız dünyanın en önemli ve başarılı adımlar atan kurumdur. Bu Kurum en güçlü istihdam ajanslarından biri haline gelmiştir. Bu kurum insanların ve çalışmak isteyenlerin damarı olmuş bir kurumdur. Biz kendimizi halkımıza ancak Medya kanalı ile anlatabiliriz,bunun için sizlere ihtiyacımız vardır.? Dedi

                      Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret

             SGK Kurum Daire Başkanı ve beraberindeki heyet daha sonra Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ?Akkuş Tekstil ? fabrikasına giderek, Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Mardin Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan ve  Akkuş Tekstil  Genel Müdürü  İbrahim Batuk  ile görüştü. Tekstilde çalışan  350 işçilerle sohbet eden ve tesisi gezen Bağlı ? Bu görüntüler, bölgedeki ekonomik gelişmelerin somut bir örneğidir. Akkuş Tekstil yönetimin kutluyorum. Gençlere istihdam alanı yaratan kuruluşlara bizim de yasal çerçevede katkılarımız olacaktır? dedi

,