Suriyeli vatandaşlara, gıda ve hijyen yardımı

YAŞAM
18-04-2021 21:20   Güncelleme : 18-04-2021 21:29
Google News

Mardin Büyükşehir Belediyesi İl Genelinde Gıda ve hijyen Kolisi Dağıtımına Başladı

Suriyeli vatandaşlara, gıda ve hijyen yardımı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara binlerce gıda kolisi dağıtımı başladı.

  Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere kendi imkanları ile binlerce gıda kolisi hazırladı. Daha önce Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına başvurmuş ve sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş ailelere bulgur, makarna, toz şeker, mercimek, sıvı yağ, nohut, çay, zeytin, salça, pirinç gibi temel gıda maddelerinin içerisinde bulunduğu binlerce gıda kolisi ulaştırılacak.

    Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Artuklu ilçesinde daha önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi aileleri kapı kapı gezerek gıda kolilerini ulaştırdı.

          Artuklu ilçesinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gıda kolisi için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Yaşlı, engelli veya bakıma muhtaç vatandaşların başvuruları ise bir yakını tarafından yapılabilir.

           İlçede oturan vatandaşlar ise ilçe kaymakamlıklarına başvuruda bulunabilir. Sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara gıda koli dağıtımı gerçekleştirilecek. 

             Suriyeli Vatandaşlar da unutulmadı

          Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatlarıyla, Mardin’de ikamet eden ihtiyaç sahibi Suriyeli vatandaşlara gıda ve hijyen kolileri ikametlerine götürülerek teslim edildi.

       İhtiyaç sahibi vatandaşların, başvuru bilgisi için Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı hattı ALO 153’u arayabilecekleri bildirildi.