USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

TSYD Kıbrıs'a Çıkarma Yaptı, Maarif Koleji Sporcuları için spor salonu ve anıt mezar yapma isteklerini yöneticilere iletti

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkez Yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni (KTSYD) ziyaret etti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Başbakan Ünal Sertel ve KKTC Başkonsolosu Metin Feyzioğlu ile görüşmeler yaptı

TSYD Kıbrıs'a Çıkarma Yaptı, Maarif Koleji Sporcuları için spor salonu ve anıt mezar yapma isteklerini yöneticilere iletti
14-03-2023 06:15
14-03-2023 06:42
MARDİN
Google News

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), kuruluşunun 60. yılı kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ziyaret etti. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tonsgir ve yönetim kurulu üyeleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı, Başbakan Ünal Sertel'i, Kuzey Kıbrıs Türkiye Başkonsolosu Metin Fevzioğlu'nu ve Kuzey Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği'ne (KTSYD) ziyaretlerde bulundu. Yönetim kurulu, KKTC'nin önemli isimlerinden Rauf Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük'ün de kabirlerini ziyaret ederek Fatiha okudu.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Dualarımız 11 il ile birlikte”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir ve yönetim kurulu üyeleri ile Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Burhan Gürkan ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye'de meydana gelen depremler sonrası büyük acı yaşandığını belirterek, yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Anavatan Türkiye'de yapılan çalışmalarla yaraların en erken zamanda sarılması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, “Dualarımız 11 il ile birlikte” dedi.

Kıbrıs Türkleri'ne uygulanan spor ambargolarını aşmak için mücadele ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi önemli kurum ve kuruluşlarının Kıbrıs Türkleri'nin her zaman yanında olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kıbrıs Türk gençlerine moral ve motivasyon olarak spor, kardeşlik ve dayanışmanın önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, başarılı sporcuların uluslararası yarışmalarda Türkiye Milli Takımı içerisinde yer alarak, KKTC'nin adını duyurduklarını söyledi. KKTC Devleti'nin kendi imkanları çerçevesinde başarılı sporcular için fırsat oluşturmaya uğraş verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk sporuna verdikleri destek dolayısıyla TSYD yönetimine teşekkür etti.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ise Cumhurbaşkanı Tatar'a kabul dolayısıyla teşekkür ederek, 2 bin gazetecinin yer aldığı Türkiye'nin çeşitli yerlerinde temsilcilerinin bulunduğu önemli bir medya kuruluşu olduklarını ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği'ne büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Oğuz Tongsir: “Türk Maarif Koleji meleklerimiz için bir anıt mezar ve spor salonu yapmak istiyoruz”

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir de TSYD'nin 60, KTSYD'nin 40. yıldönümü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Türkiye'de meydana gelen deprem felaketinde KTSYD'nin kendileri ile kısa sürede temasa geçerek iki derneğin ortak yardım kampanyası düzenlediklerini aktaran Tongsir, bu duyarlılıktan dolayı da KTSYD'ye teşekkürlerini iletti.

Gazimağusa Türk Maarif Koleji voleybol kafilesinin depremde hayatını kaybetmesinden duydukları derin üzüntüyü aktaran Tongsir, Türkiye'nin voleyboldaki lokomotif kulüplerinden Eczacıbaşı'nın kendileri ile temasa geçtiğini ve onay verilmesi halinde çocukların adının yaşatılması için bir anıt ve spor salonu yapımını üstlenmek istediklerini aktardı. Başkan Tongsir, “Şampiyonluk için ülkemize gelen ve Adıyaman'da enkaz altında kalan ‘Melekler Takımı'na' Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Acılara ortak olmak ve depremde hayatını kaybeden Gazimağusa Türk Maarif Koleji meleklerimizin isimlerini yaşatmak amacıyla, TSYD-Eczacıbaşı ortaklığıyla bir anıt mezar ve spor salonu yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir'in teklifi KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Sertel tarafından olumlu karşılandı. En yakın zamanda KKTC'de öğrencilerin okullarının yanında belirlenecek olan bölgeye anıt mezar ve spor salonu yapımına başlanacağı aktarıldı.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ