USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Uluslar arası İpek Yolu trafiğe kapatıldı

Nusaybin ve Kızıltepe arasından geçen uluslar arası İpek Yolu'nu trafiğe kapatan çiftçi ve köylülerin eylemine destek veren Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, elektriklerin verilmemesi nedeniyle çiftçi ve köylülerin mağdur olduğunu s

Uluslar arası İpek Yolu trafiğe kapatıldı
19-08-2014 17:52
Google News

Mardin'in Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinden geçen uluslar arası İpek Yolu'nda yol kapatma eylemi yapıldı. Günlerdir elektriksiz kaldıkları için yol kapatma eylemi yapan yüzlerce köylü ve çiftçinin eyleminde çok sayıda traktör de yer aldı. Yurttaşların sabah saat 09.30'dan itibaren yaptığı yol kapatma eyleminde, uluslar arası yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Mardin, Kızıltepe ve Nusaybin üç yol mevkii'nde yapılan yol kapatma eyleminde yurttaşlar ilk önce, yanlarında getirdikleri traktörleri yolda barikatlar yapıldıktan sonra yolda oturma eylemi yaptı. Trafiğin adeta felç olduğu yolda eylemlerini sürdüren yurttaşların bulunduğu yere, çok sayıda asker ve polis takviyesi yapıldı.

Yol kapatma eyleminin yapıldığı yere ulaşan asker ve polisler arasında kısa süreli gerginlikler yaşandı. Eylemlerinde kararlı olan yurttaşlar, elektrik kesintilerinin sonlanıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

Eylemin yapıldığı yere gelen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, buradaki yurttaşlarla görüşme gerçekleştirdi. Akyol, eylem yapan yurttaşlarını taleplerini iletmek üzere Artuklu Kaymakamı Soner Karataşoğlu görüştü. Kaymakam Karataşoğlu, TEDAŞ yetkilileriyle yaptığı telefon görüşmesinde, elektriklerin kısa bir süre sonra verileceğini teminatını aldıktan sonra eylemin yapıldığı alana geçildi. Eş başkan Akyol ile Kaymakam Karataşoğlu, eylem yapan yurttaşlarla tekrar görüştü. Karataşoğlu, burada yaptığı konuşmada, elektriklerin 2 saat içerisinde geleceğini ve eylemin artık sonlandırılmasını ifade ederek, elektriklerin gelmemesi durumunda eylemlere tekrar devam edilebileceğini söyledi. Karataşoğlu'nun açıklamasından sonra, burada eylem yapan yurttaşlar ise kendi aralarında istişarelere başladı.

‘Elektrik verilmezse Türkiye bile etkilenir'

Yurttaşlara konuşma yapan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol ise, insanların günlerdir elektrik kesintilerinden dolayı susuz kaldıklarını ve mağdur durumda kaldığını kaydederek, bir an önce bu duruma son verilmesini istedi. Akyol, TEDAŞ yetkililerinin yurttaşları umursamadığını da sözlerine ekleyerek, 'Mahsullerin durumu da etkileyecek bir durum söz konusu. Eğer mahsuller zarar görürse Mardin başta olmak üzere Türkiye'nin de ekonomisi bu durumdan etkilenmiş olur. Bu yüzden buna bir an önce bir çare bulunması gerekiyor' dedi.

Sıcak ve tozlu hava nedeniyle eylem yapan yurttaşlar için Mardin Büyükşehir Belediyesi ait itfaiye aracı, bir tanker su alana getirerek, yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamasını sağladı. Susuz kalan yurttaşlar da, belediyenin itfaiye aracından su temin etti.

Eylemcilere müdahale edildi

 Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol'un eylemin yapıldığı alandan ayrılmasından sonra, asker ve polisler eylem yapan yurttaşlara TOMA'lardan tazyikli su sıkıldı. Zırhlı araçlardan atılan gaz bombaları nedeniyle birçok yurttaş gazdan etkilendi. Polis ve askerlerin sert müdahalesi üzerine yurttaşlarda taşlarla karşılık verdi. Polis ve askerlerin müdahalesi sürüyor.


IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.mardinsoz.com&t=1695587413
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ