Umut Temel, Rekor Kırıp Şampiyon Oldu.

SPOR
11-03-2018 22:16
Google News

Türkiye´nin ev sahipliğinde yapılan 3 bin metre yürüyüşte Umut Temel Türkiye rekorunu kırdı ve Şampiyon oldu.

Umut Temel, Rekor Kırıp Şampiyon Oldu.

        Mardinli atletler yürüyüş sporunda rakip tanımıyor. Kırdıkları rekorlar ve aldıkları şampiyonluklarla yüz güldürüyor. U 18 Indor Match  Türkiye,  Belerus, Ukrayna ve Fransa´nın katıldığı Uluslararası 4´lü turnuvada, Türkiye´yi 3 bin metre yürüyüş branşında  milli sporcu  Umut Temel rekor kırarak Şampiyon oldu.

          İstanbul´da yapılan yarışmaya 4 ülkeden toplam 127 sporcu katıldı. İbrahim  Halil Erkan´ın antrenörlüğünü yaptığı Milli Atlet Umut Temel, 3 bin metrelik yürüyüşü 12 dakika 17 saniye 33 salise ile tamamlayarak, Hemşerisi Azat Ertaş´a ait olan 12 dakika 30 saniyelik Türkiye rekorunu da kırarak  Şampiyon oldu.

                   Nisan Ayında Sırbistan´da yarışacak

      Nisan ayında Sırbistan´da yapılacak, 10 bin metre genç ve yıldızlarda 3 Mardinli sporcu yarışacak. Aziz Danış, Azat Ertaş ve Umut Temel Sırbistan´da Avrupa şampiyonluğu  için yürüyecek.

         Umut Temel geçen Yıl Balkan Şampiyonu olmuştu. Aziz Danış´ın 2 Balkan şampiyonluğu, Azat Ertaş´ın 1 Avrupa 4 de Türkiye rekoru olduğu belirtildi.

          Türkiye´de 88 kişilik olimpik kadroda 3 Mardinli  sporcunun bulunması ise takdir ve dikkat çekiyor.

 

         Balkan Şampiyonu Umut Temel  Emeği geçen,    İbrahim Halil Erkan, Rıdvan Kahraman, Muhammet Çekin ve Hasan Kınaş  antrenörlere teşekkür etti.