Vali Demirtaş, Belediye Başkanlarından sorunları dinledi

GÜNDEM
03-12-2020 19:13
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ilçe Belediye Başkanları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Demirtaş, Belediye Başkanlarından sorunları dinledi
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kent A.Ş. toplantı salonunda 2021 yılının plan ve programlarının konuşulduğu toplantıya Vali Demirtaş’ın yanı sıra Artuklu, Kızıltepe, Midyat, Yeşilli, Ömerli, Dargeçit, Savur ve Mazıdağı Belediye Başkanları ile beraber ilgili yöneticiler katıldı.""

Vali Mahmut Demirtaş toplantıda Belediye Başkanlarının ilçelerindeki sorunları dinleyerek vatandaşa hizmet yolunda yanlarında olacaklarını belirtti.

Yapacağımız tüm hizmetleri 10 ilçemize yayacağız diyen Vali Demirtaş;

""‘’ Göreve başladığımız günden buyana öncelikli sorunlarımızı belirleyerek çözümleri konusunda yoğun çaba sarf ettik. Elimizdeki kaynaklarımızı verimli kullanmak üzere programlarımıza başladık. Bugün tüm belediye başkanlarımızı dinledik. Bu tür toplantılarımızı sıklaştırarak kendi aramızda istişarede bulunacağız. Elbirliği ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Bir yandan kırsal mahallelerimiz başta olmak üzere ilimizdeki yolları asfaltlıyoruz bir yandan da içme suyu ihtiyacımızı karşılamak amacıyla rezervlerimiz üzerinde çalışıyoruz. Artuklu ilçemizin su ihtiyacını karşılamak üzere ilk sondaj çalışmamızı yapmıştık. Şimdi belirlenen noktalarda sondaj çalışmalarını arttırmayı hedefliyoruz. Kızıltepe ilçemizde çevre yolunu tamamlayıp bu projemizi oradaki vatandaşlarımıza hediye edeceğiz. Bu vesileyle tarihi İpekyolu ve Kızıltepe ilçesinin trafik yoğunluğu azalmış olacaktır. Öte yandan ağaç dikme seferberliği başlatarak Mardin’imizin daha yeşil bir görüntüye kavuşması için çalışıyoruz. Birkaç İlçemizde millet bahçeleri yapmayı hedefliyoruz. Kurumlarımızın hepsini vatandaşımızın ayağına hizmet götürür hale getireceğiz. Ülkemizin beslendiği ve çocuklarımıza emanet edeceğimiz tarım arazilerimizin de verimliliğini yükseltmek için çalışmalara başladık.’’ diye konuştu.