Vali Demirtaş, Çarşı-Pazar gezdi

GÜNDEM
31-10-2020 12:26
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Cumartesi ve Pazar günleri çarşı-pazar gezdi, esnafın sorunlarını dinledi

Vali Demirtaş, Çarşı-Pazar gezdi
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı birimlerinde görev yapan genel müdür ve daire başkanlarıyla, Cumartesi ve Pazar günleri Çarşı- Pazar gezilerine çıkıyor ve esnafları ziyarete ederek sorunları dinliyor.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin’e hizmet için geldiğini kaydetti. Demirtaş “ Devletimiz, Mardin ve Mardinlilere hizmet edebilmek için bizi görevlendirdi. Masada oturmak hizmet anlayışıma ters düşüyor. Görev yaptığımız yerde vatandaşlarımızın sorunlarını birebir dinlemek, dertleriyle dertlenmeyi ve sevinçleriyle sevinmeyi görev bildik. Vatandaşlarımızın devletten, yönetimden beklentilerini ilk ağızdan duymak ve ihtiyaç duyulan hizmetlerin önceliklerini belirlemek ancak vatandaşlarla kaynaşarak mümkün olabilir. Vatandaşımızın huzuru ve güvenliği teminatımız altıdandır.” Dedi.""

Tarihi Hasan Ayyar Çarşısını gezen Vali Demirtaş ve beraberindeki ekip karşılaştıkları Bakkallar Ve Esnaflar Odası Eski Başkanı Beşir Abakay ile sohbet etti ve çarşı hakkında bilgi aldı. Mardin’deki tarihi yapıların özüne dönmesi için yeni yapılardan temizlenmesini isteyen Abakay ” Sayın valim, Mardin’deki şehri betondan temizlenmesi gerekir. Gerçek tarihin ortaya çıkması için bu çok önemli. Bu çarşının üzerindeki yeni yapıları mutlaka kaldırılmalıdır. Benim de burada yeni yapı yerim vardır ben buna hazırım. Yeter ki tarihi doku ortaya çıksın.” Dedi.

Vali ve ekibini toplu halde gören esnaflar memnuniyetlerini dile getirerek valiye teşekkür ettiler.