USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
SAĞLIK

Vali Demirtaş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasını incledi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasını incledi
29-07-2023 21:00
29-07-2023 21:03
MARDİN
Google News

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 300 yataklı ek binasında hizmete giren poliklinikler bölümünde incelemeler yapan Vali Demirtaş, birimleri tek tek gezerek son durum hakkında İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz’dan bilgi aldı.

Vali Demirtaş, Mardin’in sağlık altyapısının güçlenmesiyle birlikte, bölgeye yönelik sağlık turizmi potansiyelinin de artacağını ve şehrin sağlık alanında cazibesi olan bir destinasyon haline geleceğini belirtti.

Halkın sağlık ve refahının en büyük öncelikleri olduğunu söyleyen Vali Demirtaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Bakanlığımız tarafından sağlık alanında yapılan bu büyük yatırımlar, Mardin’imizi bölgenin cazibeli bir sağlık merkezi konumuna getirecektir. Şehir Hastanesi ve Kızıltepe Devlet Hastanesi ek hizmet binasında da çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bu projeler tamamlandığında, daha kapsamlı ve kapsayıcı sağlık hizmetlerini vatandaşlarımızın ayağına getireceğiz. Bu kapsamlı projelerle modern ve donanımlı bir sağlık merkezleri oluşturarak, halkımıza daha iyi sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Yerel halkımızın ve çevre illerden gelen hastaların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gayretle çalışmaktayız. Bu önemli yatırımların hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanlığımız ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Mardin’imize hayırlı olsun.” dedi.

300 yataklı ek hizmet binasında 40’a yakın poliklinikte hizmet verilmeye başlanırken taşınması planlanan Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüyle birlikte bu sayı 50’ye ulaşacak. Ek hizmet binasında hizmet sunulmasıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran hasta sayısında da 1500 ila 2000 arasında artış oldu.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ