USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Vali Demirtaş, Muhtarlar ve Okul Müdürleriyle Buluştu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Okul Müdürleri ve Muhtarlarla Buluşma” toplantılarını Yeşilli ve Ömerli ilçeleriyle sürdürdü

Vali Demirtaş, Muhtarlar ve Okul Müdürleriyle Buluştu
26-10-2021 19:18
26-10-2021 19:22
MARDİN
Google News

         Vali Demirtaş’ın muhtarlar ve okul müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda; muhtarların görev yaptıkları mahallelerin sorun ve taleplerini dile getirmesinin yanı sıra ilçelerin eğitim kalitesinin artırılması, okulların güvenliği, eğitim öğretim hizmetleri ve ilçelerdeki eğitim kurumlarının ihtiyaçları değerlendirildi.

          Vali Demirtaş, toplantılarda vatandaşlarla iç içe olan ve bir anlamda sahanın nabzını tutan muhtar ve okul müdürleriyle istişare ettiklerini  söyledi.

                         Tedbirlere ve aşıya davet

           Eğitim ile temas eden tüm kesimlerin göstereceği hassasiyetle okulları açık tutmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Vali Demirtaş, Mesafe, Hijyen ve Maske konusunda herkesin duyarlı ve  aşınışını yaptırması gerektiğini hatırlatarak “Eğitimin tüm paydaşlarını; öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul çalışanlarımızı, velilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı tedbirler konusunda duyarlı davranmaya davet ediyorum.” dedi.

“Eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak için ciddi çalışmalar başlattık”

Eğitim sisteminin Mardin özelindeki sıkıntılarını teşhis ve tedavi etmek için gerçekleştirilen toplantıların önemine dikkat çeken Vali Demirtaş, “Mardin'de göreve başladığım günden itibaren önem verdiğim en öncelikli konulardan biri de eğitimdir. Bu amaçla, Mardin'de eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik.” ifadelerini kullandı.

“Eğitim yatırımlarımızı her geçen gün arttırıyoruz”

Geleceğin teminatı olan çocukların, daha nezih ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak amacıyla, eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırdıklarını aktaran Vali Demirtaş, “Mardin'deki her okulumuz, hizmet noktasında ortak hedeflere sahiptir. Ancak öğrenci hazır bulunuşluk düzeyleri, velilerin ilgi ve beklentileri, sosyo-ekonomik yapı farklılık arz etmektedir. Dolayısıyla her okulumuzun yönetiminde farklı stratejilerin uygulanması gerekecektir. Bundan dolayı idarecilerimizin araştırmacı bir ruha sahip olması çok önemlidir. Eğitimde fiziki problemlerin yanında, akademik başarı kapsamında ilimizin eğitim durumuna baktığımızda; Yüksek Öğretime Öğrenci Yerleştirme açısından Türkiye'de henüz hak ettiğimiz yerde olmadığımızı ifade etmek istiyorum. Onun için vizyonumuzu iyi belirleyerek, hedefe yönelik çalışmalar yapmalıyız, paydaşları harekete geçirmeliyiz.” dedi.

“Muhtarlık, dertlerle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorulan yerdir”

“Muhtarlık oturma yeri değildir. Muhtarlık, gelenin işinin yapıldığı, vaktin boş sohbetle geçirildiği yer değildir.” diyen Vali Demirtaş, “Mardin’imizde "Muhtarlık Ziyaretleri ve Vatandaşlarımızla Buluşma" etkinlikleri vesilesiyle muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz; önümüzdeki dönemde de gelmeye devam edeceğiz. Bu toplantılarda vatandaşlarımızın sorunlarını, muhtarlarımızın sıkıntılarını ilk ağızdan dinliyor; karşılaşılan durumlara ivedilikle müdahale ediyoruz. Sizlerden gelen talepler ve bu toplantılardan edindiğimiz çıkarımlar doğrultusunda, bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ediyoruz. Vatandaşla iç içe olacaksınız. Düğününde halayın başında, cenazesinde yanı başında olacaksınız. Hastalandığında koluna girip refakat edeceksiniz. Böyle olacaksınız ki sizin muhtarlığınızın bir manası, bir anlamı olsun. Muhtarlık, mahallenizin dertleriyle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorduğunuz yerdir. O sebeple bu görevin hakkını vermenin gayreti içerisinde olmalısınız.” şeklinde konuştu.

Vali Demirtaş, okul müdürleri ve muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyerek sorunların gecikmeden çözümü konusunda gerekli adımların atılacağını kaydetti.

Toplantılarda; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İlçe Kaymakamları, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ve Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Abdulselam Er ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri hazır bulundu.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray38102+66
2Fenerbahçe3899+68
3Trabzonspor3867+19
4Başakşehir FK3861+14
5Kasımpaşa3856-3
6Beşiktaş3856+5
7Sivasspor3854-7
8Alanyaspor3852+3
9Çaykur Rizespor3850-10
10Antalyaspor3849-5
11Gaziantep FK3844-7
12Adana Demirspor3844-7
13Samsunspor3843-10
14Kayserispor3842-13
15Hatayspor3841-7
16Konyaspor3841-13
17MKE Ankaragücü3840-6
18Fatih Karagümrük3840-3
19Pendikspor3837-31
20İstanbulspor3816-53
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ