Vali Demirtaş Muhtarların Sorunlarını Dinledi

EĞİTİM
05-02-2021 12:17
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, kendisini ziyaret eden mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Demirtaş Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Yeşilli Şirinevler Mahalle Muhtarı Mehmet Tekin, Tepebaşı Mahalle Muhtarı Ziver Alihanoğlu, Gül Mahalle Muhtarı Çağdaş Araz ve Mahalle Sakinleri Sultan Araz ile Mevlüt Tanış valilik makamında Vali Mahmut Demirtaş’a sorun ve taleplerini iletti.

Vali Mahmut Demirtaş, Yeşilli ilçesinde yapılan ve planlanan çalışmaları anlatarak 2021 yılının Mardin ve ilçeleri için hizmet yılı olacağını ifade etti.

Vali Mahmut Demirtaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

‘’ Bilindiği üzere Yeşilli ilçemizde Çevre ve Şehircilik bakanlığımızın kontrolünde hali hazırda devam eden ‘’Kentsel Dönüşüm Projesi’’ var. Bu proje tamamlandığında oradaki vatandaşlarımız daha güzel görüntü, modern konutlara ve yeşil alanlara sahip olacak. Mardin Büyükşehir Belediyemiz talep edilen hem İlçenin su ve kanalizasyon ihtiyacını hem de altyapı-üstyapı ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Yakın bir zamanda ilçenin doğalgaz ihtiyacını da gidereceğiz. Yine İlçemizde Yeşil Vadi projesini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. İlimiz ve tüm ilçelerimizin ihtiyaçlarını el birliği ile gidereceğiz. 2021 yılı bizim için hizmet yılı olacak. İlkbaharda temelini atacağımız 2. Organize Sanayi Bölgemiz de hayata geçtiğinde işsizliği büyük ölçüde ortadan kaldırmış olacağız.