Vali Mahmut Demirtaş'ın Yeni Yıl Mesajı

YAŞAM
31-12-2020 19:11
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yeni yıl mesajı yayımladı.

Vali Mahmut Demirtaş'ın Yeni Yıl Mesajı

Vali Demirtaş yeni yıl mesajında şunları söyledi."Sevinç ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yeni umutlarla yeni bir yılı karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Yeni yıl; geçmiş yıllarda elde ettiğimiz tecrübelerle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi, halkımızın huzuru, birlik ve beraberliği için geleceğe ilişkin yeni planlar yapma konusunda bizlere fırsatlar veriyor.
Ülkemizin modern dünyada, şanına yaraşır bir konumda yerini alabilmesi için daha çok çalışmak ve üretmek mecburiyetinde olduğumuzun bilincindeyiz. Hepimizin bu konuda büyük sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklarımızı yerine getirirken elbirliğiyle birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeli, ülkemizin kalkınması için tüm gayretimizi ortaya koymalıyız.
2021 yılında en büyük gayemiz, sevgi ve hoşgörüsü ile tüm insanlığa örnek olan şehrimizin her alanda kalkınmasını sağlamaktır. İlimizin sahip olduğu avantajları kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Mardin’in hak ettiği değere kavuşması en önemli hedefimiz olacaktır. Bu konuda, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarının ortak bir amaca sahip olması, en büyük gücümüzdür. Devlet ve millet birlikteliğiyle, yarınlarımızı inşa etmeye ve Mardinimizi daha müreffeh bir şehir yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.
2020 yılında dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle insanlık olarak zor zamanlar yaşadık. Bu salgın neticesinde başta sağlık olmak üzere aile, sevgi ve muhabbet gibi daha birçok şeyin kıymetini de anlamış olduk. Yaşadığımız bu zor zamanların geçmişte kalması için belirlenen kurallara riayet etmeli ve tedbirlere hep birlikte uymalıyız. İnanıyorum ki bugünleri tedbirler sayesinde hep birlikte geride bırakacağız. Önümüzdeki nice yıllarda ailemizle, dostlarımızla, sevdiklerimizle yine bir araya gelecek; sağlıklı, huzurlu ve mutlu seneler geçireceğiz.
Bu salgın sürecinde devleti ve milleti için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak çalışan, başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm çalışanlarımıza fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyor, görevleri uğruna şehadete eren tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; 2021 yılının kadim şehrimiz Mardin’e, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ederim. Bütün Mardinli hemşerilerimin, yeni yılını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."