Yeni Dünya Kampanyası’nda Savurlu öğrenciler tabletlerine kavuştu

EĞİTİM
10-04-2021 21:34   Güncelleme : 10-04-2021 21:38
Google News

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı kampanyaya destekler büyüyor. Mardin’in Savur ilçesine bağlı Başkavak, Sürgücü, Üçerli, Yenilmez, Pınardere İlkokullarında okuyan öğrencilere tabletleri dağıtıldı.

Yeni Dünya Kampanyası’nda  Savurlu öğrenciler tabletlerine kavuştu

Pınardere İlkokullarında okuyan öğrencilere tabletleri dağıtıldı.

Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 26 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyasına gelen bağışlar, bu kez Savurlu çocukları sevindirdi.

Kampanya kapsamında bağışlanan tablet bilgisayarlar, Mardin – Savur köyleri olan; Başkavak, Üçerli, Sürgücü, Yenilmez ve Pınardere İlkokulunda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.

Savur İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Muhammed Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdürrahim DEMİR, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özcan Tırpan’ın katılımıyla gerçekleşen dağıtımda,  tabletlerini kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Dağıtım sırasında veli ve çocuklarla sohbet eden Savur İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Muhammed Kaya, sorunları dinledi, eğitime verdiği önemi anlattı, Savur için yapılacak projeleri ifade ederek, TEGV’e bu değerli faaliyetleri ve çalışmaları için teşekkür etti. Başkavak Köy Okulu tarafından TEGV ‘e plaket takdim edildi.

Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabilecekler.

Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı duygularını şu şekilde ifade etti: “Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalışıyoruz. Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Çocuklarımız hem okullarından hem öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Özellikle köy okullarındaki teknolojik eksiklikler, eğitimin sağlıklı yapılmasına engel oluyor. Bu proje sayesinde tüm öğrencilerimizin teknolojiyle buluşacağı, çok daha verimli bir eğitim ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz.   Tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız .”