USD 7,0000
EUR 9,0000
USD/EUR 1,20
ALTIN 400,00
BİST 1.000
Özlem ÇELİK
Özlem ÇELİK
02-09-2014

HAYALLERİ TÖRPÜLEMEYİN...

 

Reşit olmayan, çocuklarımızı kirli emellerinizle kirletmeyin. Hem kız, hem erkek evlatlarımızı hayatlarının en taze baharında ışıksız bırakmaya hakkınız yok bilin. Türkiye'nin şiddet gündemini yıllar içinde hatırlayalım mı? Son yıllarda ne çok harcanır oldu çocuklarımız? Kadına şiddet, tecavüzler, ağzı süt kokan bebeklerin kaçırılması, işkence edilmesi, ölümüne kesilmesi katledilmesi, söz konusu oldu. Gelin geçmişe dönük kısaca hatırlayalım,

Sokak ortasında dayak yiyen kadınlar, günümüzde de var ama az.

Bunun yerini dağlık yollarda işkence edilmiş öldürülmüş kadınlar aldı.

Sonra keskin aletler kendi içlerinde dörde bölündü, çakıyla, ekmek bıçağıyla, döner bıçaklarıyla, satırlarla kadınlar, kızlar, erkekler yaralandılar.

Buda rutinleşti zamanla büyüklük takıntısıyla, annesini babasını, kardeşini sevgilisini katletti insanlar.

En son trend,kasaplaştı insanlar, öldürmek yetmedi, çansız bedeni parçalara ayırdılar, unuttuk mu katledilen kızımızı gitar kutusunda bir bölümü, diğeri çöp konteynırına atılmadı mı?

Zaman içinde akıllı üşütükler katlettiklerini kıyma makinesinde çekip tüm mahalleye yedirmedi mi? Bu haberleri tiksinerek okumadık mı?

Daha sonraki ölüm modası domuz bağlarıyla diri diri gömülmüş kızlarımızı töre cinayeti namus diye önümüze koymadılar mı , bu akıma erkekleride katletmekle devam etmedilermi, biri diğerine kızıp biri alacağına karşılık arkadaşını domuz bağıyla bağlayıp gömüp önümüze atmadılar mı?

Modayı hepiniz biliyorsunuz, çok zekiler bu insanlar ve de duygusuz, ki, aramıza karışıp bizlerle ağlayıp geceli gündüzlü,evladımız bizimle birlikte aramadılar mı?

Buda daha sonraki aşamada her 10 yılda bir akım gibi karşımıza modası geçmeyen tek açık konumuz gibi önümüze sürülmedi mi? Sahipli sahipsiz yurttaki evlatlarımıza ya müdürü, ya bakıcısı, ya da arkadaşları tarafından illaki o sahipsiz güçsüz, küçük bedenlere tecavüzler sürmedi mi Nede olsa kimsesi yoktu, sokağa atılmış bebekti, yada evlilik dışı doğmuştu istenmiyordu.

Bu gündemleri hepimiz okuduk seyrettik kimseyi incitmeden devam edeyim.

En kötüsüde bu işkenceye tecavüze uğramış kız yada erkek evladımızı adliye koridorlarında ve hastane koridorlarında uzun ve tekrar tekrar davanın sürecine bağlı heyetlere sorgu ve muayeneye yollamadır mı ? Hem beden hem ruh sağlığını hiçe saymadık, utanç ve eziklik aşağılanma duygusuyla o ağzı süt kokulu çocuklarımız yıpratmadık mı? Biz nasıl insanlar olduk…

Bu çocuklarımız u utanç süresini nasıl unutacak, topluma nasıl faydalı birey olacak yada aynı ortama salınıp dışlanacak halkın arasında yeni şiddet ve tecavüzlerede gebe mi kalacak nasıl korunacak bu çocuklar.

Bu nedir diye soracaksınız sormayın lütfen okumaya devam edin dudağınız uçuklayacak, bu işkenceye maruz kalan tecavüzü gerçekleştiren o sağlıklı iş mevki sahibi, bazısı evinde örnek baba, olan erkek yada erkekçikler bunlar bazen grupça hareke etmediler mi? Reşit olmayan kız veya erkek çocuklarımıza tecavüz etmediler mi ? Parası olan en iyi avukatları tutup ya da koltuğu olan dayısına yaslanıp hakimlerimizini savcılarımızın, avukatların karşısında süt dökmüş kedi gibi suçsuz sayılıp sıyrılmadılar mı?

Paçayı kurtarmak için anlaşmalı bir suçlu aralarından seçmedilermi, ayol bunları görüp gazetelerden okumadıkmı, biz nasıl insanlar olduk.  Bunca zararın yanına o reşit olmayan kız yada oğlumuza kendi rızasıyla bizle oldu denilmedi mi?

Yada iri yapılı çocuğumuza tüm bunlar yetmez gibi kemik ölçümleri yaptırmadık mı? Yaşını büyük göstermeye çalışmadık mı?

O çocuk bedenine ve ruhuna bir anlık zevk uğruna zarar veren o zavallı adamcıklar, tek tek serbest bırakılmadı  mı? yani herkes suçsuz sayılmadı mı ? Nasıl vicdanla uyur bu adamlar aklım almıyor.

Gelelim çözüm üretmeye: Bizdeki bu kanunlarla bir sonuç elde edemeyiz pasif caydırıcı, afları iyi halleri bol her 10 yıldan 5 yıla inen 5 ten 2 düşen çok esnek, bazısına bu cezada paraya çevrilen yada 1 yıla yaklaşık uydur kaydır bir cezayla sıyıran insanlar heleki yönlendirilmeyle deli numarasına yatanlarıda unutmamak gerek hapis yerine hastane yatağında güzel dinlendirip bu erkek bozuntusunu 6 ayda salı vermedik mi? Sizleri bilmem ama ben kadın başıma bunu bilir bunu söyleri:,

O çocuklarımızın annesi ve babasının yerine kendimizi bırakalım kendi çocuğumuza yapılmasını istemeyiz.!

Ben bu toprakların bir çocuğuyum, genç kızıyım , annesiyim,  ben kimine anne anneyim, bazısınada babaanneyim, onun halasıyım , herkes bana katılır mı bilmem, ama eminimki çoğunluk benden yana düşünür ben kendimce sapkınlara İnsan hayatını katleden özellikle reşit olmayan çocuklarımaza zulüm yapanlara 3 türlü ceza verilmesinden yanayım : Kız yada erkek evladımıza tecavüz eden biri yaşı kaç olursa olsun Hadım Edilmeli. Hem tecavüz etmiş hemde çocuğumuzu katletmişse hem hadım edilmeli ve cezayi indirimlerden asla yararlanmadan en az 50 yıl mahkum olmalı.  Yada topluma örnek olması acısından halka teslim edilip linç edilmesi sağlanmalı, ki başka ailelerinde ocağını söndüremesin. Tabi gönül isterki, hiçbir bebek, çocuk,  genç kız, kadın yada erkek zarar görmesin gözüne yaş dolmasın hayatı karartılmasın en önemlisi yaşama hakkı elinden alınmasın.

Devlet büyüklerimize hakimlerimize, savcılarımıza, avukatlarımıza çok iş düşüyor Allah yardımcıları olsun...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
TAKIMOPuanAV.
1Beşiktaş4084+45
2Galatasaray4084+44
3Fenerbahçe4082+31
4Trabzonspor4071+13
5Sivasspor4065+11
6Hatayspor4061+9
7Alanyaspor4060+13
8Fatih Karagümrük4060+12
9Gaziantep FK4058+8
10Göztepe40510
11Konyaspor4050+1
12Başakşehir FK4048-12
13Çaykur Rizespor4048-16
14Kasımpaşa4046-10
15Yeni Malatyaspor4045-4
16Antalyaspor4044-14
17Kayserispor4041-17
18BB Erzurumspor4040-24
19MKE Ankaragücü4038-19
20Gençlerbirliği4038-32
21Denizlispor4028-39
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
13.05.2021
ANKET VAKTİ TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ARŞİV ARAMA