USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Artuklu Kızılay Şubesi Kuran Kursu 1000 öğrenciye çeşitli ikramlarda bulundu

Türk Kızılayı Artuklu Şubesi,  hayırseverlerin yardımları ile yıl içerisinde 3 bine yakın aileye yaptığı ayni, nakdi ve kıyafet yardımlarına bir yenisini daha ekledi.

Artuklu Kızılay Şubesi Kuran Kursu 1000 öğrenciye çeşitli ikramlarda bulundu
30-07-2022 13:12
30-07-2022 13:13
Google News

Yaz tatilinde Diyanet İşleri Başkanlığı Artuklu İlçe Müftülüğünce camilerde açılan Kur’an kurslarında eğitim gören 1000'e yakın çocuğa meyve suyu ve kek ikramında bulundu.

Türk Kızılayı Artuklu Şube Yönetimi, Kadın Kızılay birimi, Mardin Kızılay Toplum merkezi, Gönüllülerimiz ve Artuklu İlçe Müftüsü Abdullah Işık ile birlikte İlçemizdeki Kur’an kursları ziyaret ederek, burada eğitim gören çocuklara Kızılay Derneği tanıtıldı.

Kızılay Artuklu Başkanı Şehmus Arı, Kızılay’ın çok önemli bir iyilik hareketi olduğunu belirterek, çocuklara küçük yaşlarda yardımlaşma bilincinin verilmesi gerektiğini söyledi.

Çocuklara verilen destekten dolayı Artuklu ilçe Müftüsü Abdullah ışık’a teşekkür eden Arı,” Kızılay bir toplumsal iyilik hareketidir. Sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında mazlum, fakir ve ihtiyaç halkların yanındadır.”dedi

 Engelsiz Kızılay birim başkanı Riyad Tezcan ise, ' kursta olan engelsiz öğrenciler ile görüştü ve kendi hayatından örnekler vererek,, engel olmadığını, hayatın her şekilde güzel olduğunu ifade etti.

ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ