USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Beyazsu Cıvıl Cıvıl

Mardin’in Nusaybin ve Midyat İlçeleri arasında bulunan Beyazsu tesisleri bayramda doldu taştı.

 Beyazsu Cıvıl Cıvıl
23-04-2023 10:56
23-04-2023 10:59
MARDİN
Google News

Midyat-Nusaybin İlçeleri arasında bulunan Beyazsu  üzerinde buluna turistik tesisler Bayram’da doldu taştı. Mardin’e gelen turistlerin uğrak yeri haline gelen tesisler üzerinde kurulan tahtlarda dinelirken yaklarını buz gibi suya  koyarak yorgunluk atıyor. Tesislerde, ovanın bulguru ve kırsalın etinin buluştuğu lezzetler ise damaklarda unutulmaz tat bırakıyor.

Bir süre önce  sel sularının etkilediği  Beyazsu vadisindeki tesisler, Mardin Büyükşehir, Midyat ve Nusaybin Belediyeleri tarafında temizlenmişti. Tesis sahipleri turizm sezona hızlı girdi. Bayram süresince tesisler doldu taştı.

Dicle Tesisleri sahibi Nebil Akyüz, bayram günlerinde gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet vermekte zorlandıklarını söyledi. Gelen müşterilere  eksiksiz  hizmet vermek için çalışan sayısını arttırdıklarını söyledi.

Tesislerde yorgunluk atan turistler Beyazsu’un görsel güzellikleri eşliğinde yemek yemenin ve çay içmenin keyfini çıkardıklarını  belirterek. “Mardin’de böyle yeşil bir  vadi ve güzel tesisin olması hayal gibi bir şey. Mardin’e gelip de Beyazsu’yu görmeden, ayaklarını sularına koyup yorgunluk atmadan gitmek olmaz. Beyazsu’da  yemeğin, çayın tadı başkadır” şeklinde duygularını dile getiriyor.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ