USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Ebru ve hat sanatçısı müezzinden Filistinlilere destek

Mardin’de Nuri Saruhan camisi müezzini Ahmet Kıdır Filistin yararına bağışlanmak üzere Ebru ve hat sergisi açtı.

Ebru ve hat sanatçısı müezzinden Filistinlilere destek
08-06-2021 15:33
08-06-2021 15:46
Google News

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ebru Sanatçısı olan cami müezzini Ahmet Kıdır, 7 yıldır yaptı eserleri Filistinli mağdurlara bağışlanmak üzere özel bir alışveriş merkezinde sergi açtı.

Ebru ve hat sanatı sergisine Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş ve çok sayıda davetli katıldı.

Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Sergi açılışını yapan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş burada yaptığı açıklamada, İl Müftülüğümüzün bünyesinde onun refakatinde çok güzel bir sergi açılışı yaptıklarını söyledi.

Serginin amacı hepimizin malumu Filistinli kardeşlerimizin acılarına dertlerine ortak olmak kaydıyla burada bir araya geldiklerini belirten Vali Demirtaş,” Şimdiden serginin hayırlı olmasını diliyoruz. Tüm Mardinli kardeşlerimizin mutlaka sergiyi görmelerini, sergiye yardım etmelerini ve özellikle ilgi göstermelerini bekliyoruz. Kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel eserler ortaya koymuşlar. Buradan da Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve onları yalnız bırakmayacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum. ”dedi

Filistinli kardeşlerime bu şekilde vefa borcumu ödemek istedim

7 yıldır bu sanatı yaptığını belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı Ebru Sanatçısı olan cami müezzini Ahmet Kıdır ise, yaptığım eserleri Filistinli mağdur kardeşlerimize bağışlanmak üzere bu sergiyi açtığını söyledi.

Kıdır,” Filistin içimizde kanayan bir yaradır. Bende kardeşlerime bir nebze de olsa bu şekilde yardımcı olmak için karar verdim. Sağ olsun Mardin müftülüğü bu konuda bana yardımcı oldu. Bende 7 yıldır özenle yaptığım Ebru ve Hat sanat eserlerimi bu sergide Filistinli kardeşlerimize destek için bağışlanmak üzere sergiyi açtım.” şeklinde konuştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ebru Sanatçısı olan cami müezzini Ahmet Kıdır tarafından ilginç bir metodla yapılan eserler davetliler tarafından ilgiyle gezildi.

ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ