Esengül Aydın Sancar Güven Tazeledi

POLİTİKA
03-02-2021 20:35
Google News

Ak Parti Mardin Kadın Kolları Başkanlığına Tek Liste İle yeniden Esengül Aydın Sancar Getirildi

Esengül Aydın Sancar Güven Tazeledi
Birkaç aydan beri genel merkezin talimatları ile Ak parti Mardin kadın kolları başkanlığına getirilen Esengül Aydın Sancar yapılan 6 nci olağan kongrede tek liste ile yine başkanlığa getirildi.""

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğün konferans salonunda yapılan Ak Parti Mardin Kadın Kolları Başkanlığı seçimi, Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lutiye Selva Cam’ın katılımı ile yapıldı.

Ak Parti Mardin Kadın Kolları Başkanlığı Kongresine, İlçelerden Gelen Kadınlar K Renk Kattı. Özellikle Savur ve Midyat İlçesinden Gelenler kongreye coşku kattı.

Kongreye Ak Parti Mardin milletvekili Cengiz Demirkaya, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı. Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Aksoy il ve ilçelerden gelen Ak parti yöneticileri salonu doldurdu.

"" İlk konuşmayı Ak Parti Mardin İl Başkanı Fark Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında geçmişten bugüne ak partinin hizmet ve yapılan çalışmaları dile getirdi. Sık sık kadınların zılgıt çekmeleri dikkat çekti.

Saygı duruşu ve istiklal marşınınım okunmasının ardından, sonra Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan telekonferans sistemi ile kongreye katılanlara seslendi.

Ak Parti Kadın Kolları Mardin İl Başkanlığına tek liste ile getirilen Esengül Aydın Sancar geniş acıkmalarda bulanarak 18 yıldır yapılan çalışmaları dile getirdi.

Ak Parti Mardin milletvekili Cengiz Demirkıran selamlama konuşması ve partisinin gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

Kongre Salonuna giren Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ankara Milletvekili Lutfiye Selva Cam zılgıtlarla karşılandı.

Lutfiye Selva Cam yaptığı konuşmalarındaki özellikle kadınların toplumdaki yeri ve önemine işaret etti.