İYİ Parti'nin Güneydoğu Çıkarması

POLİTİKA
25-02-2021 08:14
Google News

İYİ Parti Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gezi ve ziyaretlerini yoğunlaştırdı.

İYİ Parti'nin Güneydoğu Çıkarması
İYİ Parti Heyeti Mardin ve İlçelerinde esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşın sorunlarını dinleyen heyet, il başkanlığı binasında basına açıklamalarda bulundu ve partiye katılanlara rozetlerin taktı,""

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar ise “Bugün Kızıltepe’de esnaf ziyareti gerçekleştirdik. Ekonomik darboğazdan dolayı adeta can çekişiyor. Aynı soruna Organize Sanayi Bölgesinde de gördük. Özellikle Kızıltepe ve Derik’te geçimini tarımla sağlayan vatandaşlarımızın DEDAŞ’tan mustarip olduklarını daha önce de biliyorduk. Bu sorunu daha önce Enerji Bakanlığına cevaplaması için soru önergesini vermiştik, ancak önergelerimize arzu ettiğimiz şekilde cevap verilemedi. Bölge halkı maalesef 20 yıldır iki parti (AK Parti-HDP) arasında sıkıştırılmış. Biz İYİ Parti olarak, 3’üncü bir alternatif bir kapı açma adına seçmenin kendisinin veli nimet olduğunu hatırlasın.” diye konuştu.

"" İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu, Türkiye'de ilk defa genel başkanlarının salgına rağmen esnaf gezisi yaptığını, diğer siyasi partilerin de kendilerini taklit ettiğini söyledi. Ensarioğlu “ Güneydoğu gezisine Mardin’den başladık. Herkes Ankara’dan, genel başkanımız ve biz direk muhataplarımızla yüz yüze görüşüyoruz. Merkez sağın bölgedeki kapıları açık, ötekileştirmeden, din ve bölge insanı üzerinden siyaset yapmadan, halkımızın demokratik haklarını koruyarak, mevcut AKP ve HDP arasında mecbur kılınan vatandaşımıza 3. Kapıyı açmak için geldik. Halkımız bizi içtenlikle kucaklıyor, bağrına basıyor. Teşkilatımızın verdiği hizmet sözleri bizim sözlerimizdir” dedi.""

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, gittikleri her yerde Türkiye'nin müşterek problemlerine karşı müşterek çözümler üretebilmek adına gayret sarf ettiklerini söyledi . İzmir’de Mardinlilerin desteğini aldığına dikkat çeken Dervişoğlu, “Gittiğimiz her yerde Türkiye'nin müşterek problemlerine karşı müşterek çözümler üretebilmek adına gayret sarf ettik. Türkiye'nin batısındaki problem neyse güney doğusundaki problem aynı. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi birdir. Cumhuriyeti kuran irade aynıdır. Ekonomik sıkıntıların ve adalet arayışlarının fevkinde bölgemizde bir de DEDAŞ probleminin olduğuna şahitlik ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan parti olarak, bu problemin çözme noktasında elimizden gelen bütün gayreti sarf edeceğiz. Vatandaşlarımız sanki örs ile çekiç arasında sıkıştırılmış demir gibi dövülüyor. Bir tarafta iktidar, diğer tarafta bahse konu olan diğer parti tarafından. İYİ Parti, Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu sıkıntıları aşmak noktasıyla milletiyle birlikte hareket ederek bir üçüncü yolu temsil ediyor.” Şeklinde konuştu.""

“Amacımız siyasi propaganda değildir”

Genel Sekreter Uğur Poyraz da partilerinin gücünü milletten aldığını ve önemli bir siyasi duruş sergilediğini ifade etti.

Güneydoğu bölgesinde çok daha aktif çok daha görünür olacaklarını kaydeden Poyraz, “Amacımız burada siyasi propaganda değil. Buradaki amacımız öncelikle vatandaşımızın, esnafımızın, işçimizin ve çiftçimizin dertlerini dinleyebilmek. Dinlediğimiz dertleri en yüksek tondan iktidara haykırabilmek. İktidar bunu duyar, duymaz. Bu iktidarın değerlendirmesi ve onun sonuçlarına katlanacağı bir tavırdır. Ama İYİ Parti her daim milletten aldığı gücü ve milletin ihtiyaçlarını kamuoyunda hiçbir çekincesi olmadan hiçbir sansüre mahal vermeden en yüksek tonda dile getirecektir.”dedi.

İYİ Parti heyeti Batman ve Diyarbakır’da gezi ve incelemelerin ve parti altyapısı ile buluşmalarını sürdürecek.